• خانه
  • اخبار
  • واترمارک آزاردهنده دسکتاپ به کاربران رایانه های ویندوز 11 پشتیبانی نشده می آید

واترمارک آزاردهنده دسکتاپ به کاربران رایانه های ویندوز 11 پشتیبانی نشده می آید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
واترمارک آزاردهنده دسکتاپ به کاربران رایانه های ویندوز 11 پشتیبانی نشده می آید


ویندوز 11 بر روی یک لپ تاپ قدیمی HP مربوط به دوران ویندوز 7 اجرا می شود.

بزرگنمایی / ویندوز 11 در حال اجرا بر روی یک لپ‌تاپ قدیمی HP متعلق به ویندوز 7 (اعتبار: اندرو کانینگهام)

ویندوز 11 دارای الزامات سیستمی سخت گیرانه تری نسبت به هر نسخه از ویندوز قبلی است و پشتیبانی از طیف گسترده ای از رایانه ها قبل از سال 2018 را به نام بهبود امنیت اساسی پلت فرم ویندوز حذف می کند. برای نصب ویندوز 11 روی رایانه‌های پشتیبانی‌نشده نسبتاً آسان، می‌توانید این الزامات را برطرف کنید، اما مایکروسافت هشدارهایی را به نصب‌کننده خود اضافه کرده و تهدید کرده است که به‌روزرسانی‌ها را از آن سیستم‌ها حفظ خواهد کرد. تاکنون این شرکت این تهدید را دنبال نکرده است. اما استفاده از ویندوز 11 در این رایانه‌های کمی قدیمی‌تر آزاردهنده‌تر می‌شود.

به‌روزرسانی جدید ویندوز 11 یک واترمارک «غیر منطبق» را به دسکتاپ رایانه‌های پشتیبانی‌نشده اضافه می‌کند، شبیه به واترمارکی که می‌توانید ببینید آیا از نسخه بتا اولیه یا غیرفعال‌نشده ویندوز استفاده می‌کنید. تصویر زیر مربوط به رایانه‌ای است که از TPM 2.0 و Secure Boot پشتیبانی می‌کند، اما از پردازنده نسل ششم اینتل پشتیبانی نمی‌کند.

واترمارکی که در رایانه های پشتیبانی نشده مشاهده خواهید کرد.  مشابه "الزامات برآورده نشده است" این پیام همچنین در برنامه تنظیمات ظاهر می شود.

واترمارکی که در رایانه های پشتیبانی نشده مشاهده خواهید کرد. یک پیام مشابه “عدم انطباق” نیز در برنامه تنظیمات ظاهر می شود. (اعتبار: اندرو کانینگهام)

این پیام احتمالاً زمانی ظاهر می شود که رایانه شما یک یا چند مورد از الزامات امنیتی اساسی سیستم عامل را برآورده نمی کند: پردازنده اینتل، AMD یا ARM پشتیبانی می شود. پشتیبانی از شارژ امن؛ و سخت افزار یا سفت افزار TPM 2.0. یعنی می تواند هم برای کاربران رایانه‌هایی ظاهر می‌شود که کاملاً قادر به برآورده کردن الزامات ویندوز 11 هستند، اما بوت امن یا TPM آنها به طور تصادفی یا عمدی خاموش است (بسیاری از بایوس‌های مادربرد با یکی یا هر دو به طور پیش‌فرض برای سال‌ها غیرفعال هستند، اگرچه آخرین به‌روزرسانی‌ها تغییر کرده‌اند. این تنظیمات).

2 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات