• خانه
  • اخبار
  • هیچ اقتصاد (یا سیاره ای) سالم بدون جنگل های سالم وجود ندارد

هیچ اقتصاد (یا سیاره ای) سالم بدون جنگل های سالم وجود ندارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
هیچ اقتصاد (یا سیاره ای) سالم بدون جنگل های سالم وجود ندارد


نمای صبحگاهی از جاده ای سایه دار روستایی با پرتوی از نور که در درختان نفوذ می کند

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: Alfian Widiantono)

جنگل ها از بهترین جنگل های جهان برای جذب کربن هستند. اما طبق گزارش امسال سازمان ملل در مورد وضعیت جنگل‌های جهان، جنگل‌ها همچنین در قلب اقتصادهای سبز و عادلانه، مدیریت پایدار منابع و حفاظت از تنوع زیستی قرار دارند و به طور کلی کلید آینده‌ای روشن‌تر هستند.

این گزارش اخیر نشان می‌دهد که چقدر جنگل‌ها در تحلیل‌های اقتصادی دست کم گرفته می‌شوند و رویکرد سه‌جانبه را تکرار می‌کند: حفظ جنگل‌های موجود، احیای زمین‌های تخریب‌شده و گسترش جنگل‌های کشاورزی (ادغام درختان و درختچه‌ها در کشاورزی) و استفاده پایدار از محصولات جنگلی. این اقدامات نیاز به پیش مالی دارد، اما میزان مورد نیاز در مقایسه با سایر هزینه های دولت اندک است. و بازگشت سرمایه – از نظر اجتناب از بلایای آب و هوایی و ایجاد یک اقتصاد عادلانه تر و پایدارتر – قابل توجه خواهد بود.

رابرت ناسی، مدیر عامل مرکز امور بین‌الملل، گفت، تخمین زده می‌شود که دولت‌ها سالانه 1.8 تریلیون دلار برای هزینه‌های نظامی و بیش از 5 تریلیون دلار برای یارانه سوخت‌های فسیلی هزینه می‌کنند، اما فقط حدود 50 میلیارد دلار برای احیای چشم‌انداز طبیعی هزینه می‌کنند. تحقیق (CIFOR). و آگروفارستری جهانی (ICRAF) در بیانیه مطبوعاتی CIFOR-ICRAF در مورد این گزارش. زمان آن فرا رسیده است که جامعه در اولویت های خود تجدید نظر کند تا آینده ای بهتر را تضمین کند.»

10 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات