• خانه
  • اخبار
  • هک جدید بلوتوث می تواند قفل تسلا شما و هر دستگاه دیگری را باز کند

هک جدید بلوتوث می تواند قفل تسلا شما و هر دستگاه دیگری را باز کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
هک جدید بلوتوث می تواند قفل تسلا شما و هر دستگاه دیگری را باز کند


هک جدید بلوتوث می تواند قفل تسلا شما و هر دستگاه دیگری را باز کند

بزرگنمایی (اعتبار: Getty Images)

هنگامی که از تلفن خود برای باز کردن قفل تسلا استفاده می کنید، دستگاه و خودرو از سیگنال های بلوتوث برای اندازه گیری نزدیکی خود به یکدیگر استفاده می کنند. با گوشی در دست به ماشین نزدیک شوید و قفل درب به طور خودکار باز می شود. دور شو و قفل کن این احراز هویت مجاورتی با این فرض کار می کند که کلید ذخیره شده در تلفن تنها زمانی قابل انتقال باشد که دستگاه قفل شده در محدوده بلوتوث باشد.

اکنون یک محقق هکی اختراع کرده است که به او اجازه می‌دهد قفل میلیون‌ها تسلا و دستگاه‌های بی‌شماری دیگر را حتی زمانی که تلفن احراز هویت یا جاکلیدی صدها یارد یا مایل دورتر است را باز کند. این هک که از آسیب‌پذیری‌های استاندارد کم‌انرژی بلوتوث که توسط هزاران سازنده دستگاه مشاهده شده است، استفاده می‌کند، می‌تواند برای باز کردن قفل درها، باز کردن و رانندگی وسایل نقلیه، و دسترسی غیرمجاز به چندین لپ‌تاپ و سایر دستگاه‌های حساس به امنیت استفاده شود.

وقتی آسایش به ما برمی گردد

سلطان قاسم خان، مشاور ارشد امنیتی و محقق گروه NCC، گفت: هک کردن یک خودرو در صدها مایل دورتر نشان می دهد که چگونه دنیای متصل ما را در برابر تهدیدهای سراسر کشور – و گاهی حتی از طرف دیگر جهان باز می کند. به ارس گفت. “این مطالعه اقدامات متقابل معمولی در برابر باز کردن قفل وسیله نقلیه از راه دور را دور می زند و نحوه تفکر ما در مورد امنیت ارتباطات بلوتوث کم مصرف را تغییر می دهد.

20 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات