منو سایت

  • خانه
  • هواوی به دلیل تحریم های آمریکا احتمالاً تجارت سرور خود را می فروشد

هواوی به دلیل تحریم های آمریکا احتمالاً تجارت سرور خود را می فروشد

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

هواوی پس از نزدیک به دو سال تلاش برای حفظ تجارت گوشی های هوشمند خود مانند قبل از تحریم های آمریکا، سرانجام تصمیم گرفت شرکت تابعه آنر را بفروشد. برند آنر در حال حاضر بخشی از یک شرکت بزرگ چینی است. از آن زمان، برند آنر حقوق قبلی خود را پس گرفته و تعداد زیادی گوشی هوشمند جدید با مشخصات و خدمات مناسب را در گوگل پلی معرفی کرده است. Honor در حال حاضر این پتانسیل را دارد که جایگاه قبلی هواوی را در بازار گوشی های هوشمند تصاحب کند. اکنون هواوی احتمالاً به فروش بخش سرور x86 خود فکر می کند.

به گفته بلومبرگ، هواوی احتمالا ماژول سرور x86 خود را به فروش خواهد رساند. این خبر مستقیما توسط دست اندرکاران این پرونده نقل شده است. هواوی هنوز این اطلاعات را تایید نکرده است. با این حال، آگاهان صنعت می‌گویند تحریم‌های آمریکا علیه هوآوی تأثیر مخربی بر زنجیره تامین این شرکت داشته است. بنابراین، شرکت چینی تقریبا مجبور به فروش اهرم قدرتمند خود است.

هواوی احتمالا ماژول سرور خود را به یک کنسرسیوم چینی متشکل از شرکت های خصوصی و دولتی بفروشد. به عبارت دقیق تر، سرمایه گذاری صنعت اطلاعات هنان و فناوری هوآقین اعضای این کنسرسیوم هستند. این دو شرکت به دنبال تصاحب کسب و کار سرورهای هواوی هستند. اگر هواوی روند انعقاد این قرارداد را ادامه دهد؛ در این صورت انتظار داریم در روزهای آینده شاهد جزئیات بیشتری در این زمینه باشیم. به گفته منابع نزدیک به این شرکت، هواوی از اظهار نظر در مورد این گزارش ها خودداری کرده است.

سناریوی مشابهی در سال گذشته اتفاق افتاد. سپس اعلام شد که هواوی در حال آماده شدن برای فروش تجارت به آنر است. اما شرکت چینی در ابتدا از اظهار نظر خودداری کرد.

هواوی برای ادامه تجارت گوشی های هوشمند خود با چالش های جدی روبرو است

بر اساس آخرین گزارش ها، کسب و کار گوشی های هوشمند هوآوی حتی در بازار داخلی نیز آسیب دیده است. در ماه های اخیر، این برند چندین موقعیت مختلف را از دست داده است. در واقع هواوی در ماه‌های اخیر تنها چند مدل گوشی هوشمند عرضه کرده است. تنها سری هواوی P50 در بخش مدل های پیشرو ارائه شد. علاوه بر این، این شرکت مجبور شد دستگاه‌هایی با تراشه‌های Snapdragon 888 4G و Kieran 9000 4G ارائه دهد. تحریم‌های آمریکا مانع از راه‌اندازی گوشی‌های هوشمند 5G توسط هواوی شده است و این برند چینی در حال از دست دادن جایگاه خود در بازار پیشرو است که اکنون وارد عصر ارتباطات 5G شده است.

از سوی دیگر، در سه ماهه سوم سال 2021، برند آنر سومین تولیدکننده بزرگ گوشی های هوشمند در چین شد. این برند اخیرا گوشی های هوشمند سری آنر 50 را وارد بازار اروپا کرده است و اکنون در تلاش است تا توجه طرفداران سابق هواوی در سراسر جهان را به خود جلب کند.

به گفته هواوی، به دلیل تحریم های آمریکا، کسب و کارها می توانند سرورهای خود را که اولین بار در اخبار فناوری و موبایل ظاهر شد، بفروشند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.