هنر هوش مصنوعی مرزهای سرپرستی را به چالش می کشد

هنر هوش مصنوعی مرزهای سرپرستی را به چالش می کشد


پرتره ادموند دو بلامی در کریستی در نیویورک در 22 اکتبر 2018، این قطعه به قیمت 432500 دلار فروخته شد.”>

بزرگنمایی / یک زن به یک اثر هنری که توسط الگوریتمی توسط گروه فرانسوی به نام OBVIOUS خلق شده است نگاه می کند که با استفاده از هوش مصنوعی هنر ایجاد می کند. پرتره ادموند دو بلامی در کریستی در نیویورک در 22 اکتبر 2018. این قطعه به قیمت 432500 دلار فروخته شد. (اعتبار: تیموتی آ. کلاری/گتی)

تنها در چند سال، تعداد آثار هنری تولید شده توسط هنرمندان هوش مصنوعی خودشناس به طور چشمگیری افزایش یافته است. برخی از این آثار توسط خانه‌های حراج بزرگ با قیمت‌های سرسام‌آور فروخته شده‌اند و به مجموعه‌های منتخب معتبر راه پیدا کرده‌اند. هنر هوش مصنوعی که در ابتدا توسط چند هنرمند دانش‌آموز فناوری که برنامه‌نویسی کامپیوتری را به عنوان بخشی از فرآیند خلاقانه خود پذیرفتند، رهبری می‌شد، اخیراً هنر هوش مصنوعی مورد استقبال توده‌ها قرار گرفته است زیرا فناوری تولید تصویر بدون مهارت‌های کدنویسی هم کارآمدتر شده و هم استفاده از آن آسان‌تر شده است.

جنبش هنری هوش مصنوعی مبتنی بر پیشرفت فنی در بینایی کامپیوتر است، یک زمینه تحقیقاتی که به طراحی الگوریتم‌هایی اختصاص دارد که می‌توانند اطلاعات بصری معنادار را پردازش کنند. زیرگروهی از الگوریتم‌های بینایی کامپیوتری به نام مدل‌های مولد در این داستان نقش اساسی دارد. مدل‌های مولد، شبکه‌های عصبی مصنوعی هستند که می‌توانند روی مجموعه داده‌های بزرگ حاوی میلیون‌ها تصویر «آموزش» داده و یاد بگیرند که ویژگی‌های آماری مهم آن‌ها را رمزگذاری کنند. پس از آموزش، آنها می توانند تصاویر کاملا جدیدی ایجاد کنند که در مجموعه داده های اصلی وجود ندارد، اغلب با دستورالعمل های متنی هدایت می شوند که به صراحت نتایج مورد نظر را توصیف می کنند. تا همین اواخر، تصاویر خلق شده از طریق این رویکرد تا حدودی فاقد انسجام یا جزئیات بودند، اگرچه دارای جذابیت سورئال غیرقابل انکاری بودند که توجه بسیاری از هنرمندان جدی را به خود جلب کرد. با این حال، اوایل سال جاری، شرکت فناوری Open AI مدل جدیدی با نام مستعار DALL·E 2 را معرفی کرد که می‌تواند تصاویر کاملاً منسجم و مرتبط تقریباً از هر پیام متنی ایجاد کند. DALL·E 2 حتی می‌تواند تصاویری در سبک‌های خاص تولید کند و هنرمندان مشهور را به‌طور کاملا متقاعدکننده‌ای تقلید کند، تا زمانی که جلوه مورد نظر به اندازه کافی در اعلان مشخص شده باشد. ابزار مشابهی با نام Craiyon (قبلاً “DALL·E mini”) به صورت رایگان برای عموم منتشر شده است.

خواندن 12 پاراگراف باقی مانده | نظرات