• خانه
  • اخبار
  • همه چیزهایی که برای Mac Studio، Studio Display و M1 Ultra جمع آوری کردیم

همه چیزهایی که برای Mac Studio، Studio Display و M1 Ultra جمع آوری کردیم

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
همه چیزهایی که برای Mac Studio، Studio Display و M1 Ultra جمع آوری کردیم


Mac Studio و Apple Studio Display.

بزرگنمایی / Mac Studio و Apple Studio Display. (اعتبار: اپل)

اعلامیه‌های اپل برای مک استودیو، استودیو دیسپلی و تراشه جدید M1 Ultra در اوایل این هفته بر ویژگی‌های کلیدی این دستگاه‌ها متمرکز بود، اما همیشه جزئیات بیشتری برای بررسی وجود دارد زیرا مردم در حال بررسی مشخصات هستند و اپل به سوالات پاسخ می‌دهد. مطبوعات. قبل از بررسی کامل خود، برخی از جالب ترین جزئیات را در مورد سخت افزار جدید گردآوری کرده ایم.

M1 Ultra: یک تکه بزرگ سیلیکون

همه اعضای خانواده M1.

همه اعضای خانواده M1. (اعتبار: اپل)

هنگامی که M1 Ultra معرفی شد، بر اساس نحوه توصیف اپل حدس زدیم که این پردازنده از طراحی مبتنی بر چیپلت استفاده می کند که دو پردازنده جداگانه M1 Max را با استفاده از یک اتصال پرسرعت مانند Infinity Fabric AMD به هم متصل می کند. معلوم می شود که این نادرست است – M1 Ultra است ظاهراً یک قطعه سیلیکون بزرگ است، درست همانطور که در عکس های رندر اپل دیده می شود.

خطر اصلی در ایجاد چنین تراشه عظیمی این است که بازده تولید پایین خواهد بود، زیرا سطح بزرگتر احتمال نقص در جایی در تراشه را افزایش می دهد. اما TSMC بیش از یک سال است که تراشه‌های مبتنی بر M1 را در فرآیند 5 نانومتری خود تولید می‌کند که به آن زمان زیادی برای بهینه‌سازی بازده می‌دهد. و اپل می‌تواند برخی از تراشه‌های معیوب را با M1 Ultra انجام دهد (یعنی برخی از تراشه‌های معیوب را به عنوان مدل‌های پایین‌رده با حذف قطعات معیوب بفروشد)، زیرا نسخه‌هایی با 48 و 64 هسته‌های گرافیکی وجود دارد.

13 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات