• خانه
  • اخبار
  • همانطور که زمین سریعتر می چرخد، متا به نبرد با ثانیه های کبیسه می پیوندد

همانطور که زمین سریعتر می چرخد، متا به نبرد با ثانیه های کبیسه می پیوندد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
همانطور که زمین سریعتر می چرخد، متا به نبرد با ثانیه های کبیسه می پیوندد


یک ساعت اتمی بر اساس فواره ای از اتم ها.

یک ساعت اتمی بر اساس فواره ای از اتم ها. (اعتبار: بنیاد ملی علوم)

متا به تازگی به جمع غول های فناوری پیوسته است فراخوانی پایان ثانیه کبیسهبر راه شگفت آور پیچیده انسان تغییرات کوچک در زمان چرخش زمین را توضیح می دهد. مالک فیس بوک و اینستاگرام در حال افزودن به گروه کری است که سال هاست در حال رشد بوده است و این بحث می تواند در یک کنفرانس جهانی در سال 2023 یا حتی زودتر در صورتی که زمین همچنان روزهای کوتاهی را تجربه کند، به اوج خود برسد.

فیس‌بوک، مانند بسیاری از شرکت‌های بزرگ فناوری، از تلاش برای اندازه‌گیری زمان در یک شبکه جهانی از سرورها در برابر ثانیه‌های کبیسه خسته شده است، که هر سال بین 0.1 تا 0.9 ثانیه به زمان هماهنگ جهانی (UTC) اضافه می‌شود. وجود داشت 27 ثانیه کبیسه از سال 1972 اضافه شده است. در پستی در وبلاگ مهندسی متا، اولگ اوبلوخوف و احمد بیاگووی می گویند که 27 برای گونه های دانشمند غیر خورشیدی کافی است – “برای هزاره آینده کافی است”.

مقامات بین المللی زمان سنجی ثانیه های کبیسه را در فواصل غیرقابل پیش بینی اضافه می کنند زیرا چیزهایی که باعث آنها می شود– اثر ترمز جزر و مد در چرخش، موقعیت ماه، توزیع کلاهک های یخی در قله های کوه، جریان گوشته، زمین لرزه ها – غیر قابل پیش بینی هستند. هنگامی که سرعت زمین بیش از حد از زمان‌سنجی اتمی متفاوت است، یک ثانیه کبیسه از دفتر بین‌المللی چرخش زمین و سیستم مرجع مورد نیاز است.IERS).

خواندن 6 پاراگراف باقی مانده | نظرات