هر آنچه که باید در مورد اورژانس سلامتی آبله میمون بدانید

هر آنچه که باید در مورد اورژانس سلامتی آبله میمون بدانید


بزرگنمایی / میکروگراف الکترونی رنگ‌آمیزی منفی ویریون ویروس آبله میمون در مایع وزیکولی انسان. (اعتبار: گتی | BSIP)

در 7 مه، مقامات بهداشتی در بریتانیا یک مورد آبله میمون را در فردی که اخیراً به نیجریه سفر کرده بود، گزارش کردند. این مورد بسیار نادر بود، اما لزوماً نگران کننده نبود. تعداد کمی از موارد مربوط به سفر آبله میمون گاهی اوقات رخ می دهد. بریتانیا هفت مورد از این دست را بین سال‌های 2018 تا 2021 ثبت کرده است. اما امسال این موارد همچنان ادامه دارد.

تا 16 می، بریتانیا شش مورد دیگر را گزارش کرده بود که اکثر آنها نامرتبط و همگی به سفر مرتبط نبودند که نشان دهنده انتقال داخلی است. در 18 می، پرتغال پنج مورد تایید شده و بیش از 20 مورد مشکوک را گزارش کرد. در همان روز، مقامات بهداشتی در ماساچوست اولین مورد را در ایالات متحده گزارش کردند. در همین حال، پس از اینکه 23 نفر علائم عفونت غیرعادی را نشان دادند، اسپانیا هشدار شیوع این بیماری را صادر کرد. مواردی در ایتالیا و سوئد دنبال شد.

در گذشته، انتقال آبله میمون تا حد زیادی به خودی خود ناپدید شده است. کارشناسان این ویروس را به راحتی قابل انتقال نمی دانند. با این حال، موارد ادامه یافت. تا 26 می، شیوع چند ملیتی از 300 مورد در بیش از 20 کشور فراتر رفت. در آن زمان، ایالات متحده تنها 9 مورد تایید شده داشت، اما مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها اعلام کردند که احتمال می رود انتقال در جامعه محلی در حال انجام باشد. تا اوایل ژوئن، تلفات جهانی از 31 کشور از 1300 نفر فراتر رفت که 45 مورد در ایالات متحده بود.

61 پاراگراف باقی مانده را بخوانید | نظرات