• خانه
  • اخبار
  • نور مادون قرمز درخشان در مورد اینکه چگونه “صابون های فلزی” نقاشی های رنگ روغن قیمتی را تهدید می کند

نور مادون قرمز درخشان در مورد اینکه چگونه “صابون های فلزی” نقاشی های رنگ روغن قیمتی را تهدید می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نور مادون قرمز درخشان در مورد اینکه چگونه "صابون های فلزی" نقاشی های رنگ روغن قیمتی را تهدید می کند


محققان NIST با گالری هنر ملی و سایر سازمان های تحقیقاتی همکاری کردند

بزرگنمایی / محققان NIST با گالری هنر ملی و سایر سازمان‌ها برای مطالعه «صابون‌های فلزی» موجود در نقاشی‌های رنگ روغن همکاری کرده‌اند. صابون ها می توانند به مرور زمان باعث بدتر شدن تصویر شوند. (اعتبار: گالری هنر ملی / A. Centrone / NIST)

دانشمندان مؤسسه ملی استانداردهای فناوری با گالری هنر ملی و سایر موسسات برای بررسی خرابی یک نقاشی رنگ روغن با عنوان کولی با ماندولین (حدود 1870)، توسط نقاش منظره و پرتره فرانسوی قرن نوزدهم، ژان باپتیست-کامیل کورو. بر اساس مقاله اخیر منتشر شده در مجله Analytical Chemistry، محققان از سه تکنیک اضافی برای تجزیه و تحلیل نمونه‌های رنگ در زیر نور مادون قرمز استفاده کردند تا ترکیب صابون‌های کربوکسیلات فلزی مضری را که روی لایه بالایی رنگ تشکیل شده است، تعیین کنند.

آندریا سنترون، یکی از نویسندگان و محققین NIST، گفت: «نقاشی دارای مشکلاتی بود که هنرمندان به آن اشاره کردند. “این 13 لایه دارد که بسیاری از آنها به دلیل بازسازی هایی است که مدت ها پس از نقاشی انجام شده است و حداقل لایه بالایی در حال خراب شدن است. آن‌ها می‌خواستند تصویر را به حالت اولیه‌اش برگردانند و بفهمند در سطح میکروسکوپی در لایه بالایی تصویر چه اتفاقی می‌افتد، و از آنجا بود که ما شروع به کمک کردیم.»

در اوایل سال 2019، گزارش دادیم که چه تعداد از نقاشی‌های رنگ روغن موزه جورجیا اوکیف در سانتافه، نیومکزیکو، برای دهه‌ها در تاول‌های کوچک به اندازه سنجاق ظاهر می‌شوند، تقریباً مانند آکنه. متخصصان و دانشمندان در ابتدا پیشنهاد کردند که این لکه ها دانه های شنی هستند که در رنگ گیر کرده بودند. اما سپس برآمدگی ها رشد می کنند، پخش می شوند و شروع به پوسته پوسته شدن می کنند که منجر به افزایش اضطراب می شود. برخی از نقاشی‌ها برآمدگی‌های برجسته‌تری نسبت به بقیه دارند، اما حتی زمانی که محافظان آسیب‌دیده‌ترین بوم‌ها را بازسازی می‌کنند، جوش‌ها (یا “آکنه هنری”) بازمی‌گردند.

۱۱ پاراگراف باقیمانده را بخوانید نظرات