• خانه
  • اخبار
  • نه، روسیه تهدیدی برای رها کردن فضانورد آمریکایی در فضا نکرده است

نه، روسیه تهدیدی برای رها کردن فضانورد آمریکایی در فضا نکرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نه، روسیه تهدیدی برای رها کردن فضانورد آمریکایی در فضا نکرده است


سر از

بزرگنمایی / دیمیتری روگوزین، رئیس روسکوسموس در توییتی نوشت که گویی از زمان حمله روسیه به اوکراین ناراحت است. (اعتبار: Yegor AleyevTASS از طریق Getty Images)

نیم ماه از حمله روسیه به اوکراین می گذرد و یک سری پیامدها را در سرتاسر جهان بازتاب می دهد.

در فضا، این امر روابط بین غرب و روسیه را قطع کرده است. به عنوان مثال، اسپیس نیوز 16 پرتاب تجاری را فهرست کرده است که قرار بود طی دو سال آینده با موشک سایوز روسیه پرواز کنند. این محموله‌ها اکنون مسدود شده‌اند و بر مشتریانی از شرکت خصوصی OneWeb گرفته تا کمیسیون اروپا و دولت سوئد تأثیر می‌گذارند. منابع گفتند و فضاپیمای مشترک اروپا و روسیه که قرار است امسال به مریخ پرتاب شود، ExoMars، سال ها به تعویق خواهد افتاد و ممکن است لغو شود.

طبیعتاً این موضوع باعث گمانه زنی هایی در مورد سرنوشت ایستگاه فضایی بین المللی شده است که دارای 15 کشور شریک است و تاج وحدت در فضا بین ناسا و روسیه است. در روزهای اخیر، تعدادی داستان در مورد “تهدید” روسیه برای رها کردن فضانورد ناسا، مارک ونده هی در ایستگاه فضایی منتشر شده است. ونده هی قرار است اواخر این ماه با کپسول یونیون به زمین بازگردد و در قزاقستان فرود آید. انتظار می رود مقامات ناسا برای استقبال از او و بازگرداندن او به ایالات متحده حضور داشته باشند.

8 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات