• خانه
  • اخبار
  • نمایندگان گونه ما حدود 54000 سال پیش در اروپای غربی بودند

نمایندگان گونه ما حدود 54000 سال پیش در اروپای غربی بودند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نمایندگان گونه ما حدود 54000 سال پیش در اروپای غربی بودند


نمایندگان گونه ما حدود 54000 سال پیش در اروپای غربی بودند

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: Slimak و همکاران 2022)

طبق یک مطالعه اخیر، دندان کودکی که از لایه قدیمی کف غار در جنوب فرانسه پیدا شده است متعلق به یکی از گونه های ما است. اگر چنین است، اکنون دندان قدیمی ترین مدرک است انسان خردمند در اروپا زندگی می کند و حضور آن به این معنی است که گونه ما حداقل 10000 سال اروپا (یا بخش هایی از آن) را با نئاندرتال ها مشترک بوده است. اما فسیل های دیگر از این مکان نشان می دهد که داستان پلیستوسن دو گونه پیچیده تر از آن چیزی است که ما تصور می کردیم.

پیدا کردن اولین انسان خردمند در اروپا

انسان ها ده ها هزار سال است که در گروت ماندرین، پناهگاه صخره ای در دره رون در جنوب فرانسه زندگی می کنند. تا حدود 54000 سال پیش، این افراد نئاندرتال بودند. باستان شناسان دندان آسیاب کودک را در قدیمی ترین لایه های رسوب کف غار پیدا کردند. بر اساس شکل و اندازه آن، این دندان زمانی متعلق به یک کودک نئاندرتال بود، که دقیقاً همان چیزی است که دیرینه‌انتروپولوژیست‌ها در لایه‌ای از رسوب بین 79000 تا 62000 سال پیش انتظار داشتند.

مولر یک نئاندرتال بالغ از لایه بعدی به بالا، که قدمت آن بین 69000 تا 56000 سال پیش است، برای انسان شناس لوئیس اسنیل از دانشگاه تولوز ژان ژورز و همکارانش نیز تعجب آور نبود. اما دندان آسیاب یک کودک توسط کشف شد بعدی لایه – جایی بین 56800 تا 51700 سال – یک شگفتی واقعی بود. اندازه و شکل دندان به وضوح نئاندرتال نبود. وقتی حلزون و همکارانش آن را با سایر مولرهای دوم بالایی مقایسه می کنند، متوجه می شوند که بهترین تناسب را با اعضای اولیه گونه ما دارد.

28 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات