• خانه
  • اخبار
  • نقد و بررسی: شوالیه ماه یک داستان پیچیده در مورد منشاء ابرقهرمان با روح است

نقد و بررسی: شوالیه ماه یک داستان پیچیده در مورد منشاء ابرقهرمان با روح است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نقد و بررسی: شوالیه ماه یک داستان پیچیده در مورد منشاء ابرقهرمان با روح است


شوالیه ماه با لباس کامل

بزرگنمایی / اسکار آیزاک مردی شکنجه‌شده با شخصیت‌های بسیار است که به آواتار خدای ماه مصری هونشو تبدیل می‌شود. شوالیه ماه. (اعتبار: YouTube / Marvel Studios)

آیا هیچ چیز خوبی از دخالت خدایان در امور مردم حاصل می شود؟ این معمای اصلی است شوالیه ماه، آخرین سری اسپین آف در فاز 4 MCU، و در مورد سری پاسخ کاملاً بله است. این سریال با بازی اسکار آیزاک در نقش مردی شکنجه‌شده با اختلال هویت تجزیه‌ای (DID)، ارتباط بیشتری با نتفلیکس دارد. مدافعان سری نسبت به قیمت های اخیر مارول مانند واندا ویژن، شاهین و سرباز زمستانو لوکی اما به جای اینکه در آشپزخانه جهنمی در نیویورک اتفاق بیفتد، او داستانی منحصر به فرد در مورد خاستگاه ابرقهرمان را تعریف می کند که سرشار از نمادگرایی و اسطوره های مصری است.

(برخی از اسپویل های زیر برای کمیک ها و سریال های تلویزیونی. همه افشاگری های بزرگ در پایان هستند و وقتی به آنجا رسیدیم به شما اطلاع خواهیم داد.)

همانطور که قبلاً نوشتم، در کمیک ها، مارک اسپکتور (همچنین به عنوان شوالیه ماه شناخته می شود) پسر یک خاخام است که در سنین پایین توسط خدای ماه مصری هونشو به عنوان آواتار خدای زمین مشخص شده است. اما خونشو موجودی فراطبیعی است که جنبه‌های زیادی از طبیعت خود دارد – و همچنین خارج از فاز زمان و مکان عادی وجود دارد – بنابراین ایجاد ارتباط ذهنی با مارک انسان برای سلامت روان انسان مضر است.

16 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات