منو سایت

 • خانه
 • نحوه مخفی کردن برنامه ها در ویندوز 10 را بیاموزید

نحوه مخفی کردن برنامه ها در ویندوز 10 را بیاموزید

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

وقتی نرم افزار را روی ویندوز 10 خود نصب می کنید ، در برنامه ها و ویژگی های Control Panel و همچنین در لیست تنظیمات و برنامه ها ظاهر می شود. اگر قصد دارید برنامه را در ویندوز 10 مخفی کنید ، این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد.

هیچ ابزار واضحی برای این مورد در خود ویندوز 10 وجود ندارد ، اما در هر صورت سه راه برای رسیدن به این هدف وجود دارد که در زیر توضیح خواهیم داد.

چرا باید برنامه های کاربردی خود را مخفی کنیم؟

هرکسی دلایل خود را برای این کار دارد. در اینجا برخی از رایج ترین دلایل ذکر شده است:

 • ممکن است یک برنامه کنترل والدین بر روی رایانه شما نصب شده باشد و شما نمی خواهید فرزندتان از آن مطلع شود. همچنین ، اگر برنامه را مخفی کنید ، دیگر امکان حذف آن وجود نخواهد داشت.
 • اگر می خواهید رایانه خود را به شخص دیگری بدهید و همچنین نمی خواهید از برخی برنامه های کاربردی استفاده کند ، پنهان کردن آنها یک راه پیش رو خواهد بود.
 • همچنین ممکن است بازی هایی روی رایانه محل کار شما نصب شده باشد که نمی خواهید کارفرمای شما بوی آنها را بگیرد.

به هر حال ، به دلایلی ، روشها یکسان خواهد بود. البته ، این راه حل ها فقط برای برنامه های رومیزی کار می کند ، نه برای برنامه های UWP که از طریق Microsoft Store نصب شده است.

برنامه را با استفاده از ویرایشگر رجیستری در کنترل پنل مخفی کنید

با Registry Editor می توانید کارهای زیادی انجام دهید که یکی از آنها مخفی کردن برنامه ها در Control Panel است. با استفاده از این روش ، باید یک مقدار DWORD جدید در رجیستری ویندوز ایجاد کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

لازم به ذکر است که ایجاد تغییرات نادرست می تواند باعث خرابی سیستم عامل شود ، بنابراین بهتر است از قبل یک نقطه بازیابی سیستم ایجاد کنید. سپس باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. Windows + R را فشار دهید تا پنجره Run برای شما باز شود.
 2. در پنجره Run کلمه regedit را تایپ کرده و سپس روی OK کلیک کنید. اگر پنجره “User Account Control” در مقابل شما ظاهر شد ، باید روی “Yes” کلیک کنید.
 3. در ویرایشگر رجیستری ، به آدرس زیر بروید:
HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Microsoft Windows CurrentVersion حذف نصب

اگر برنامه شما 32 بیتی است ، اما ویندوز شما 64 بیتی است ، به جای آن باید به آدرس زیر بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Wow6432Node Microsoft Windows CurrentVersion حذف نصب

می توانید آدرس بالا را در نوار آدرس ویرایشگر رجیستری قرار دهید تا سریعتر به مسیر مورد نظر برسید. اگر برنامه اول را پیدا نکردید ، باید بار دوم را امتحان کنید.

مخفی کردن برنامه در ویندوز 10

4- در کلید Uninstall ، پوشه برنامه ای را که می خواهید پنهان شود قرار دهید. در این مقاله ما Google Chrome را پنهان می کنیم. بنابراین ما باید کلید “Google Chrome” را پیدا کرده و انتخاب کنیم.

5. روی پوشه Google Chrome راست کلیک کرده و سپس “New> DWORD (32-bit) Value” را انتخاب کنید.

6. مقدار جدید را “SystemComponent” نامگذاری کنید.

7. روی SystemComponent دوبار کلیک کنید ، مقدار 1 را در قسمت Data data وارد کنید و سپس روی OK کلیک کنید.

8. ویرایشگر رجیستری را ببندید.

مخفی کردن برنامه در ویندوز 10

مرورگر Google Chrome شما قبلاً مخفی شده است. برای تأیید ، می توانید کنترل پنل را باز کرده و سپس سعی کنید این برنامه را در لیست برنامه های نصب شده پیدا کنید. شما باید این روش را برای هر برنامه ای که می خواهید پنهان کنید تکرار کنید. برای اینکه برنامه دوباره ظاهر شود ، باید ویرایشگر رجیستری را باز کرده و سپس مقدار “SystemComponent” را در کلید برنامه حذف کنید. همچنین می توانید دسترسی به Registry Editor را مسدود کنید تا دیگران نتوانند تغییرات شما را واگرد کنند.

این روش ممکن است برای شما کارساز باشد ، اما در هر صورت ، اگر بخواهید چندین برنامه را از این طریق پنهان کنید ، این روند زمان زیادی طول می کشد. در این مورد ، بهتر است در طول این مقاله از روش های دیگر استفاده کنید.

این مقاله را نیز بخوانید: چگونه برنامه های استاندارد Windows 10 را حذف کنیم؟

همه برنامه های کاربردی در ویندوز 10 را با استفاده از ویرایشگر خط مشی گروه مخفی کنید

Group Policy Editor یک کنسول مدیریت مایکروسافت (MMC) است که به شما این امکان را می دهد تا نحوه اعمال ویندوز را با ایجاد تغییر در اشیاء Group Policy تغییر دهید. با استفاده از Group Policy Editor ، می توانید همه برنامه های موجود در لیست حذف ویندوز 10 را پنهان کنید. البته لازم به ذکر است که Group Policy Editor فقط در نسخه Pro و نسخه های بعدی ویندوز 10 موجود است. البته ، می توانید از برخی از راه حل ها Windows 10 Home نیز به این ویرایشگر دسترسی پیدا کنید. پس از فعال سازی این ویژگی ، باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. Windows + R را فشار دهید تا پنجره Run برای شما باز شود.
 2. “gpedit.msc” را تایپ کنید و سپس روی “تأیید” کلیک کنید تا “ویرایشگر خط مشی گروه” باز شود.
 3. سپس باید به آدرس زیر بروید:
  پیکربندی کاربر> قالب های اداری> کنترل پنل> برنامه ها
 4. در پنجره سمت راست ، روی صفحه Hide Programs and Features دوبار کلیک کنید.
 5. وقتی پنجره ظاهر شد ، “مجاز” را انتخاب کنید.
 6. برای ذخیره تغییرات ، روی “اعمال” و سپس “OK” کلیک کنید.

اکنون ، اگر به “کنترل پنل> برنامه ها و ویژگی ها” بروید ، پیام “مدیر سیستم شما برنامه ها و ویژگی ها را غیرفعال کرده است” مشاهده خواهید کرد و همچنین خواهید دید که همه برنامه های نصب شده شما مخفی شده اند.

برای اینکه برنامه ها دوباره ظاهر شوند ، باید دوباره مراحل بالا را طی کنید و سپس “Not configured” را انتخاب کنید. استفاده از این روش دو معایب دارد: یکی این است که همه برنامه های نصب شده را پنهان می کند و دیگری این که وقتی پیام را می بینید که مدیر سیستم شما برنامه ها و ویژگی های آن را غیرفعال کرده است ، مشاهده خواهید کرد که سایر برنامه ها مخفی شده اند. همچنین می توانید با استفاده از برنامه های شخص ثالث که برای پنهان کردن برنامه ها در تنظیمات و کنترل پنل ویندوز طراحی شده اند ، بر این نقاط منفی غلبه کنید.

از برنامه Hide From Uninstall List استفاده کنید

Hide From Uninstall List یک برنامه رایگان Windows است که می توانید از آن برای مخفی کردن برنامه های خود در برگه Programs and Features یا Windows 10 Applications استفاده کنید.

همچنین می توانید از این ابزار برای مخفی کردن همه برنامه های خود استفاده کنید و نگران نمایش پیام نباشید. سرپرست سیستم شما برنامه ها و ویژگی های آن را غیرفعال کرده است. نحوه استفاده از این برنامه در اینجا آمده است:

 1. از این آدرس ، برنامه Hide From Uninstall List را بارگیری کرده و سپس راه اندازی کنید. این ابزار یک برنامه قابل حمل است و بنابراین نیازی به نصب ندارد. چنین رویه ای برای برنامه ای که نیاز به مخفی کردن سایر نرم افزارها دارد منطقی به نظر می رسد.
 2. روی نام برنامه راست کلیک کرده و سپس “مخفی شدن از لیست برنامه ها و ویژگی ها” را انتخاب کنید.
 3. اگر می خواهید همه برنامه ها را مخفی کنید ، باید روی “ویرایش” کلیک کنید و سپس “انتخاب همه” را انتخاب کنید.
 4. روی نام هر برنامه ای که می خواهید راست کلیک کنید و سپس “پنهان شدن از لیست برنامه ها و ویژگی ها” را انتخاب کنید.
 5. برای نمایش برنامه ، روی آن راست کلیک کرده و سپس “نمایش در لیست برنامه ها و ویژگی ها” را انتخاب کنید.

Hide From Uninstall List یک ابزار عالی برای پنهان کردن برنامه ها بدون ترک آثار در کنترل پنل است. هرکسی که کمی با ویندوز 10 کار کرده باشد می تواند برنامه های نصب شده را در پوشه “C: Program Files” پیدا کند.

این مقاله را نیز بخوانید: چگونه نماد برنامه و پوشه را در ویندوز 10 تغییر دهیم؟

نتایجی که اظهار شده

ویندوز 10 به خودی خود قابلیت مخفی کردن برنامه ها را در کنترل پنل و تنظیمات ویندوز ارائه نمی دهد. با این حال ، تغییر ویرایشگر رجیستری یا ویرایشگر خط مشی گروه می تواند شما را از بین ببرد. اگر نمی خواهید با تنظیمات سیستم کار کنید ، می توانید از برنامه Hide From Uninstall List استفاده کنید.

آموزش پنهان کردن برنامه ها در ویندوز 10 برای اولین بار در فناوری و اخبار تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.