منو سایت

 • خانه
 • نحوه افزودن مخاطبین به Gmail در رایانه ، Android و iPhone را بیاموزید

نحوه افزودن مخاطبین به Gmail در رایانه ، Android و iPhone را بیاموزید

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

اگر فردی را به عنوان مخاطب Gmail خود اضافه کنید ، می توانید به سرعت اطلاعات او را پیدا کرده و برای او ایمیل ارسال کنید. این که آیا ایمیلی از این شخص دریافت کرده اید یا خیر ، همچنان می توانید آنها را به مخاطبین Gmail خود اضافه کنید. در زیر نحوه افزودن مخاطب به Gmail را به شما آموزش می دهیم.

اگر نمی دانید ، باید به شما بگوییم که Google از یک سیستم تماس جهانی استفاده می کند. این بدان معناست که اگر مثلاً مخاطبی را به حساب Gmail خود اضافه کنید ، این شخص در همه دستگاه هایی که با این حساب همگام سازی می شوند در دسترس خواهد بود. این شامل رایانه های رومیزی و حتی دستگاه های تلفن همراه مانند iPhone ، iPads و تلفن های Android است.

همچنین بدانید که وقتی به کسی ایمیل می دهید ، Gmail به طور خودکار آن شخص را به مخاطبین شما اضافه می کند. بنابراین دیگر نیازی به افزودن این افراد به مخاطبین خود ندارید.

یک مخاطب Gmail از طریق ایمیل اضافه کنید

اگر ایمیلی از شخصی دریافت کرده اید و اکنون می خواهید آن را به مخاطبین خود اضافه کنید ، نیازی نیست اطلاعات او را به صورت دستی وارد کنید. این به این دلیل است که Gmail نام و آدرس ایمیل این شخص را دارد. در چنین مواردی ، برای افزودن مخاطب ، باید در مرورگر Windows ، Mac ، Chromebook یا Linux خود به وب سایت Gmail بروید و وارد حساب خود شوید.

پس از بارگیری Gmail ، باید ایمیلی را که از شخصی که می خواهید به مخاطبین خود اضافه کنید دریافت کرده و سپس آن را باز کنید. در پنجره ایمیلی که باز می شود ، روی نام فرد مورد نظر خود را نگه دارید تا پنجره کوچکی در مقابل شما ظاهر شود.

یک مخاطب به Gmail اضافه کنید

در منوی ظاهر شده ، “More Info” را انتخاب کنید.

یک مخاطب به Gmail اضافه کنید

اکنون صفحه تماس جدیدی در سمت راست رابط Gmail باز می شود. در بالا سمت چپ این پنجره ، روی “افزودن به مخاطبین” (نماد شخصی با علامت “+”) کلیک کنید تا این شخص به مخاطبین شما اضافه شود.

یک مخاطب به Gmail اضافه کنید

Gmail سپس مخاطب مورد نظر را به حساب Gmail شما اضافه می کند و سپس پیام “اضافه شده” را در پایین پنجره نمایش می دهد.

اگر می خواهید مخاطب تازه اضافه شده را سریع ویرایش کنید ، باید روی “ویرایش مخاطب” در گوشه سمت راست بالای پنجره مخاطب (نماد مداد) کلیک کنید. وب سایت Google Contacts در بخش جدیدی از مرورگر شما باز می شود که می توانید مخاطب خود را ویرایش کنید.

یک مخاطب به Gmail اضافه کنید

بنابراین ، اگر می خواهید به سرعت مخاطبی را به حساب Gmail خود اضافه کنید ، می توانید با استفاده از روش بالا این کار را انجام دهید.

یک مخاطب را به صورت دستی به Gmail اضافه کنید

راه دیگر برای افزودن مخاطب Gmail ، وارد کردن دستی اطلاعات فرد است. اگر هنوز ایمیلی از شخص مورد نظر خود دریافت نکرده اید ، باید از این روش استفاده کنید.

این مقاله را نیز بخوانید: چگونه می توانم از راه دور از حساب Gmail خود خارج شوم؟

برای انجام این کار ، باید در مرورگر Windows ، Mac یا Linux خود به وب سایت Gmail بروید. سپس باید روی “Google Apps” در حساب Gmail خود در گوشه بالا سمت راست (مربع 9 نقطه ای) کلیک کنید.

در منوی “Google Apps” ، روی “مخاطبین” کلیک کنید تا وب سایت Google Contacts در برگه های مرورگر جدید باز شود تا بتوانید لیست فعلی مخاطبین Gmail خود را مشاهده کنید.

در وب سایت Google Contacts ، “ایجاد مخاطب> ایجاد مخاطب” را از منوی سمت چپ انتخاب کنید.

نکته: اگر می خواهید چندین مخاطب را همزمان اضافه کنید ، به جای آن “ایجاد مخاطب> ایجاد چندین مخاطب” را کلیک کنید.

پنجره Create New Contact باز می شود. در اینجا باید اطلاعات مخاطبی را که می خواهید اضافه کنید وارد کنید. به عنوان مثال ، روی فیلد Name کلیک کرده و نام شخص مورد نظر را وارد کنید. روی “ایمیل” کلیک کنید و آدرس ایمیل و “

پس از وارد کردن تمام اطلاعات مورد نیاز خود ، روی “ذخیره” در گوشه سمت راست پایین پنجره “ایجاد مخاطب جدید” کلیک کنید.

یک مخاطب به Gmail اضافه کنید

پیام “تماس جدید ایجاد شد” در پایین وب سایت Google Contacts ظاهر می شود. به این ترتیب ، می توانید مطمئن شوید که مخاطب جدیدی به حساب Gmail شما اضافه شده است.

مخاطبین را در iPhone ، iPad و Android به Gmail اضافه کنید

از آنجا که Gmail از یک سیستم تماس جهانی استفاده می کند ، می توانید حساب Gmail خود را به iPhone ، iPad یا تلفن Android خود اضافه کنید و سپس با استفاده از برنامه مخاطبین پیش فرض دستگاه خود ، مخاطبین جدیدی به حساب Gmail خود اضافه کنید. خودتان را اضافه کنید.

همانطور که قبلاً ذکر شد ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که مخاطب خود را به یک دستگاه اضافه کنید. سپس ، از طریق فرآیند همگام سازی ، مخاطب شما در سایر دستگاه هایی که از همان حساب Gmail استفاده می کنند ظاهر می شود.

نحوه افزودن مخاطب به Gmail در Android

 1. برنامه مخاطبین را باز کنید.
 2. روی نماد “+” در گوشه سمت راست پایین برنامه ضربه بزنید.
 3. اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.
 4. با ضربه زدن روی More Fields ، می توانید به فیلدهای بیشتری برای وارد کردن اطلاعات دسترسی پیدا کنید.
 5. وقتی کارتان تمام شد روی Save ضربه بزنید.

نحوه افزودن مخاطب به Gmail در iPhone و iPad

 1. مرورگر Safari را در iPhone یا iPad خود راه اندازی کنید.
 2. به نسخه تلفن همراه مخاطبین Google بروید.
 3. روی نماد “+” در گوشه سمت راست پایین صفحه کلیک کنید.
 4. اطلاعات مربوط به مخاطب مورد نظر را وارد کنید.
 5. وقتی کارتان تمام شد روی Save ضربه بزنید.

حذف مخاطب Gmail

اگر دیگر نیازی به مخاطب خاصی ندارید و می خواهید آنها را حذف کنید ، می توانید این کار را در رایانه یا دستگاه تلفن همراه خود انجام دهید. در اینجا نحوه انجام این کار با استفاده از نسخه وب Gmail را به شما آموزش می دهیم.

در مرورگر Windows ، Mac ، Chromebook یا Linux ، به https://contacts.google.com/ بروید.

در وب سایت Google Contacts ، روی «مخاطبین» در نوار کناری سمت چپ کلیک کنید.

در صفحه مخاطبین و در بالا ، روی کادر جستجو کلیک کنید و سپس نام مخاطبی را که می خواهید حذف کنید وارد کنید. همچنین می توانید مخاطب مورد نظر را از لیست موجود انتخاب کنید.

پنجره بعدی باز می شود و جزئیات مخاطبی را که انتخاب کرده اید نشان می دهد. در گوشه سمت راست بالای این پنجره ، روی نماد سه نقطه کلیک کنید و سپس از منوی ظاهر شده “Delete” را انتخاب کنید.

پنجره باز شده “حذف این مخاطب” را در زیر مشاهده می کنید. روی “حذف” کلیک کنید.

سپس مخاطبی که انتخاب کرده اید حذف می شود و سپس پیام “تماس حذف شده” در انتهای صفحه ظاهر می شود.

نحوه افزودن مخاطب به Gmail در رایانه ، Android و iPhone اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.