منو سایت

  • خانه
  • نتایج نظرسنجی نشان می دهد که توسعه دهندگان علاقه چندانی به سیستم عامل Mac ندارند

نتایج نظرسنجی نشان می دهد که توسعه دهندگان علاقه چندانی به سیستم عامل Mac ندارند

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

سال گذشته ، اپل استفاده از پردازنده های اینتل در مک های خود را رها کرد و به استفاده از تراشه بومی M1 روی آورد. در نتیجه ، برنامه های توسعه یافته برای سیستم عامل های X86 ، مانند پردازنده های اینتل ، به طور طبیعی روی تراشه M1 اجرا نمی شوند.

این پدیده بدین معناست که اکنون توسعه دهندگان باید فرایند توسعه برنامه های کاربردی برای پردازنده بومی M1 و تراشه های آینده اپل را آغاز کنند. با این حال ، به نظر می رسد اپل زمان اشتباهی را برای مهاجرت از پردازنده های اینتل انتخاب کرده است. از آنجا که بر اساس نتایج تحقیقات انجام شده توسط موسسه AppFigures ، به نظر می رسد روند کاهش علاقه توسعه دهندگان به پلتفرم Mac آغاز شده است. بر اساس این ارقام ، در سال 2021 ، به طور متوسط ​​343 عنوان برنامه در ماه به فروشگاه App Mac ارسال می شود.

در مقایسه ، جالب است بدانید که در سال 2020 ، به طور متوسط ​​392 برنامه ماهانه به این فروشگاه ارسال می شود. این بدان معناست که برنامه های کاربردی کمتری در حال حاضر برای پلتفرم Mac اجرا می شوند. با این حال ، یکی از دلایل این کاهش این است که با مهاجرت اپل به تراشه M1 ، توسعه دهندگان هنوز در تلاش هستند تا برنامه های خود را بهینه کنند. این پدیده به احتمال زیاد به معنی تاخیر در ارسال و انتشار برنامه ها است.

همچنین لازم به ذکر است که برنامه های Mac نیز در خارج از App Store در دسترس هستند. بنابراین علاقه به ارسال برنامه ها به Mac App Store به احتمال زیاد کاهش می یابد. واضح است که 30 درصد هزینه اپل دریافت شده از توسعه دهندگان این روند را تسریع کرده است. با این اوصاف ، سیستم عامل macOS اپل هیچ مشکل خاصی ندارد. با این حال ، اپل باید وضعیت فعلی را ارزیابی کند.

 

نتایج یک مطالعه نشان می دهد که علاقه توسعه دهندگان به سیستم عامل Mac کاهش یافته است. این اولین بار در فناوری و اخبار تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.