• خانه
  • اخبار
  • ناسا پس از قطع ارتباط با هلیکوپتر خود، کل ماموریت به مریخ را متوقف کرد

ناسا پس از قطع ارتباط با هلیکوپتر خود، کل ماموریت به مریخ را متوقف کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ناسا پس از قطع ارتباط با هلیکوپتر خود، کل ماموریت به مریخ را متوقف کرد


ناسا پس از قطع ارتباط با هلیکوپتر خود، کل ماموریت به مریخ را متوقف کردنبوغ بیش از یک سال است که بر فراز سیاره سرخ پرواز می کند

بزرگنمایی / مریخ ناسا نبوغ یک هلیکوپتر بیش از یک سال است که بر فراز سیاره سرخ پرواز می کند. (اعتبار: ناسا)

دستیابی به یک پرواز برقی به دنیایی دیگر یکی از پروازهای فضایی بزرگ دهه گذشته است. از اولین پرش کوتاه آن در 19 آوریل 2021. مریخ نبوغ متعاقباً، هلیکوپتر 27 پرواز اضافی انجام داد و نزدیک به 7 کیلومتر را در سطح سیاره سرخ طی کرد و در مقابل ناسا به شناسایی پرداخت. ماندگاری مریخ نورد او بسیار فراتر از انتظارات و امیدهای دانشمندان و مهندسان خود بود.

ناسا گفت: اما اخیراً، این هلیکوپتر کوچک خودکار با مشکلاتی در انباشته شدن غبار روی صفحات خورشیدی روبرو شده است. این گرد و غبار توانایی خودرو برای شارژ مجدد شش باتری لیتیوم یونی خود را کاهش می دهد. و درست همانطور که هلیکوپتر به تمام انرژی خورشیدی که می تواند دریافت کند نیاز دارد، نیمکره شمالی مریخ نیز به پایان زمستان نزدیک می شود که کمی بیش از دو ماه دیگر می آید.

به دلیل این مشکلات باتری، گروه کنترل پرواز هلیکوپتر در آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا ارتباط خود را با هلیکوپتر در 3 می قطع کرد. آنها از نزدیک سلامت فضاپیمای کوچک خود، به ویژه وضعیت شارژ باتری های آن را زیر نظر داشتند. پس از قطع ارتباط، مهندسان تصمیم گرفتند نبوغآرایه ورودی قابل برنامه ریزی میدانی – اساساً رایانه پرواز آن – به دلیل کمبود برق به حالت خاموش شدن رفت. در چنین شرایطی، تقریباً تمام لوازم الکترونیکی داخل هلیکوپتر خاموش می شود تا از آنها در برابر دمای سرد شبانه بالای 100 درجه فارنهایت زیر صفر محافظت شود. این شامل ساعت داخلی نیز می شود.

5 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات