• خانه
  • اخبار
  • ناسا می گوید Starlink Gen2 می تواند مشکلاتی را برای هابل و سیارک ها ایجاد کند

ناسا می گوید Starlink Gen2 می تواند مشکلاتی را برای هابل و سیارک ها ایجاد کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ناسا می گوید Starlink Gen2 می تواند مشکلاتی را برای هابل و سیارک ها ایجاد کند


تصویری از بسیاری از ماهواره ها که به دور زمین می چرخند.

بزرگنمایی / برداشت هنرمند از ماهواره‌هایی که در مدار پایین زمین قرار دارند، مانند ماهواره‌هایی که توسط SpaceX و OneWeb پرتاب شده‌اند. (اعتبار: NOIRLab / NSF / AURA / P. Marenfeld)

ناسا هشدار داده است که طرح اسپیس ایکس برای 30000 ماهواره استارلینک دیگر می‌تواند برای ماموریت‌های علمی، پروازهای فضایی انسان، تلسکوپ فضایی هابل و تلسکوپ‌های زمینی به دنبال سیارک‌هایی باشد که می‌توانند به زمین برخورد کنند.

ناسا روز دوشنبه در نامه ای به کمیسیون ارتباطات فدرال نگرانی های خود را بیان کرد. آژانس گفت: «با افزایش پیشنهادات برای صورت‌های فلکی بزرگ به FCC، ناسا نگرانی‌هایی در مورد پتانسیل افزایش قابل توجه فراوانی تصادفات و تأثیرات احتمالی بر مأموریت‌های علمی ناسا و پروازهای فضایی انسان دارد». بنابراین ناسا این نامه را ارسال می کند تا درک بهتری از نگرانی های ناسا در مورد دارایی های خود در مدار ارائه دهد و خطر برخورد را به نفع همه افراد درگیر کاهش دهد.

ناسا از FCC برای رد درخواست اسپیس ایکس درخواست نکرد، اما گفت که می‌خواهد استقرار “معقولانه انجام شود، به نحوی که ایمنی فضا و پایداری طولانی مدت محیط فضایی حفظ شود.” ناسا همچنین گفت که تعداد زیاد ماهواره‌های اضافی “نیاز به هماهنگی و ارتباط بیشتر بین دو کشور برای تضمین امنیت مداوم دارایی‌های اسپیس ایکس و ناسا دارد.”

16 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات