• خانه
  • اخبار
  • ناسا در حال بازنگری در طرح نمونه بازگشت مریخ برای استفاده از هلیکوپتر است

ناسا در حال بازنگری در طرح نمونه بازگشت مریخ برای استفاده از هلیکوپتر است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ناسا در حال بازنگری در طرح نمونه بازگشت مریخ برای استفاده از هلیکوپتر است


تصویر تمام وسایل نقلیه درگیر در بازگشت نمونه برنامه ریزی شده ناسا.

بزرگنمایی (اعتبار: NASAJPL-Caltech)

روز چهارشنبه، ناسا اعلام کرد که تغییرات عمده ای در برنامه خود برای بازگرداندن نمونه ها از سطح مریخ در اوایل دهه 2030 ایجاد کرده است. نمونه هایی که در حال حاضر توسط مریخ نورد Perseverance جمع آوری شده اند، باید توسط رله ای از مریخ نوردها و موشک ها به زمین منتقل شوند. اکنون ناسا با الهام از موفقیت هلیکوپتر Ingenuity می گوید ممکن است یکی از مریخ نوردها را از دست بدهد و به جای آن یک جفت هلیکوپتر جایگزین کند.

طرح بازگرداندن نمونه‌ها از مریخ شامل مجموعه‌ای از چالش‌ها است، اما نکته اصلی این است که نمونه‌ها در حال حاضر در Perseverance هستند، اما در نهایت باید به موشکی ختم شوند که از سطح مریخ بلند شود. این بدان معناست که Perseverance باید به اندازه کافی به محل فرود موشک – که ما نمی‌توانیم دقیقاً آن را انتخاب کنیم – نزدیک شود تا نمونه‌ها را مبادله کند و احتمالاً آن را از اهداف علمی منحرف کند. همچنین هنگام فرود موشک نمی تواند خیلی نزدیک باشد، زیرا فرود موشک و سخت افزار مربوطه می تواند برای مریخ نورد و نمونه های آن خطر ایجاد کند.

طرح اولیه شامل موارد احتمالی بود. پس از فرود موشک و انتقال مستقیم نمونه ها، استقامت نزدیک می شود. اگر به دلایلی جواب نداد، مریخ نورد دومی که توسط ESA به مریخ فرستاده می‌شود، به عنوان یک واسطه عمل می‌کند و از مکانی که نمونه‌ها در آن ذخیره شده‌اند بازدید می‌کند، آنها را بازیابی می‌کند و سپس به موشک تحویل می‌دهد.

4 پاراگراف باقی مانده را بخوانید | نظرات