• خانه
  • اخبار
  • ناسا تاریخ پرتاب Artemis I را تا نیمه اول سال 2023 فاش می کند

ناسا تاریخ پرتاب Artemis I را تا نیمه اول سال 2023 فاش می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ناسا تاریخ پرتاب Artemis I را تا نیمه اول سال 2023 فاش می کند


موشک سیستم پرتاب فضایی ناسا در ماه آوریل روی سکوی پرتاب مرکز فضایی کندی دیده شد.

بزرگنمایی / موشک سیستم پرتاب فضایی ناسا در ماه آوریل روی سکوی پرتاب مرکز فضایی کندی دیده شد. (اعتبار: ترور مولمن)

ناسا فهرستی از تاریخ های پرتاب احتمالی ماموریت آرتمیس I را منتشر کرده است (به PDF مراجعه کنید)، که از 26 جولای شروع می شود و تا ژوئن سال آینده ادامه خواهد داشت. در این مدت، به دلیل محدودیت های مختلف، آژانس فضایی 158 فرصت پرتاب را از قبل شناسایی کرده است.

ماموریت آرتمیس I شامل اولین پرتاب موشک سیستم پرتاب فضایی بزرگ ناسا و دومین پرواز مداری فضاپیمای اوریون خواهد بود. بسته به اینکه ماموریت نمایشی بدون سرنشین چه زمانی آغاز می شود، می تواند 26 تا 42 روز طول بکشد در حالی که اوریون در مدار رتروگراد دور دور ماه پرواز می کند.

ناسا در انتشار خبری خود محدودیت‌های مختلف پشت این تاریخ‌ها، از جمله مکانیک مداری را به کمک توضیح داد. برای مثال، ناسا می‌گوید: «مسیر حاصل برای یک روز باید اطمینان حاصل کند که جبار بیش از 90 دقیقه در تاریکی نیست، به طوری که بال‌های خورشید می‌توانند نور خورشید را دریافت کرده و به الکتریسیته تبدیل کنند و فضاپیما بتواند محدوده دمایی بهینه را حفظ کند. . مأموریت‌های برنامه‌ریزی، تاریخ‌های پرتاب احتمالی را که می‌تواند اوریون را در طول پرواز به کسوف‌های طولانی‌مدت برساند، حذف می‌کند.

8 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات