مک بوک ایر جدید آنقدر سخت کار می کند که بر بهره وری تأثیر می گذارد. این اولین بار نیست

مک بوک ایر جدید آنقدر سخت کار می کند که بر بهره وری تأثیر می گذارد. این اولین بار نیست


بزرگنمایی / برد منطقی M2 MacBook Air. M2 تراشه بزرگی است که در مرکز سمت چپ قرار دارد و نشان اپل روی آن چاپ شده است. (اعتبار: iFixit)

اگر نسخه‌های حذف شده iFixit، بررسی‌های عمیق را می‌خوانید یا یوتیوب‌برهای فناوری را دنبال می‌کنید، ممکن است متوجه شده باشید که مک بوک ایر جدید مجهز به M2 علاوه بر بدون فن، بدون هیت سینک است.

اگرچه این چیزی نیست که هر صاحب مک‌بوک ایر متوجه آن شود، ما آزمایش‌هایی را انجام دادیم و M2 MacBook Pro 30 درصد سریع‌تر از M2 در MacBook Air بود. یوتیوبرهای ماجراجوی بیشتر پا را فراتر گذاشته اند – کانال Max Tech پدهای حرارتی نازکی را روی M2 مک بوک ایر نصب کرد که عملکرد تراشه را در تست های معیار واقعی و مصنوعی به طور قابل توجهی افزایش داد، در حالی که حداکثر دمای تراشه را از 108 درجه کاهش داد. درجه سانتی گراد تا نان تست 97 درجه سانتی گراد.

پدهای حرارتی، هیت سینک ها و رادیاتورها همه به یک شکل کار می کنند: آنها در تماس نزدیک با پردازنده قرار می گیرند و گرما را از آن دور می کنند. از آنجایی که این گرما روی سطح بزرگتری پخش می شود، دفع آن آسان تر می شود و خنک شدن CPU را آسان تر می کند. M1 MacBook Air شامل یک پخش کننده حرارت غیرفعال (یعنی بدون فن) است که گرما را از تراشه دور می کند، در حالی که M1 و M2 MacBook Pro از سیستم های خنک کننده فعال استفاده می کنند که هوای سرد را جذب می کند و هوای گرم را برای خنک کردن کارآمدتر خارج می کند.

خواندن 6 پاراگراف باقی مانده | نظرات