• خانه
  • اخبار
  • مکان لانه سازی تیتانوساروس در برزیل یافت شد

مکان لانه سازی تیتانوساروس در برزیل یافت شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مکان لانه سازی تیتانوساروس در برزیل یافت شد


مکان لانه سازی تیتانوساروس در برزیل یافت شد

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: جولیا دی الیویرا)

آنها بزرگترین موجودات زمینی بودند که زمین تاکنون شناخته است. اما آنچه که برای میلیون ها سال از فسیل شدن در منطقه خاصی از منطقه پونته آلتا در برزیل باقی مانده است، استخوان های عظیم آنها نیست، بلکه تخم های کمیاب و نسبتا کوچک هستند. و بسیاری از آنها! به تازگی در مقاله ای که در Scientific Reports منتشر شده، اولین سایت لانه سازی تیتانوسورها در کشور اعلام شده است.

ساروپودها، گروهی از علفخواران گردن دراز، گونه‌های متنوعی از دایناسورها بودند که از دوره ژوراسیک تا کرتاسه زندگی می‌کردند، از ۲۰۱ میلیون سال پیش تا ۶۶ میلیون سال پیش. تیتانوسارها گنجینه ای از ساروپودها – گروهی با اجداد مشترک – بودند که آخرین نفر از این نسل بودند که در دوره کرتاسه پسین در این سیاره وجود داشتند. اگرچه نام آنها به درستی نشان دهنده اندازه بزرگ است، اما همه آنها بزرگ نبودند.

آمریکای جنوبی به خاطر فسیل های تیتانوسورهایش به خوبی شناخته شده است، به ویژه در آرژانتین، خانه برخی از دیدنی ترین مکان های لانه سازی تیتانوسورها و بقایای جنینی در جهان است. پوسته و تکه‌های تخم‌های تیتانوساروس در اروگوئه، پرو و ​​برزیل شناخته شده‌اند، اما یک تخم‌مرغ فسیل‌شده در اینجا و آنجا هیچ مدرکی از محل لانه‌سازی ارائه نمی‌دهد. چندین رابط تخم مرغ، چندین تخم مرغ و قطعات تخم مرغ در بیش از یک لایه رسوب.

24 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات