موج گرمای بی سابقه در بریتانیا بدون تغییرات آب و هوایی "بسیار بعید" است

موج گرمای بی سابقه در بریتانیا بدون تغییرات آب و هوایی “بسیار بعید” است


بزرگنمایی (اعتبار: پیتر زلی تصاویر)

در ابتدای هفته گذشته، انگلستان چیزی را تجربه کرد که بسیار زیاد است نه شناخته شده برای – آب و هوای بسیار گرم و خشک. موج گرما رکوردهای ملی تمام دوران را شکست و از 38.6 درجه سانتیگراد (101.5 درجه فارنهایت) ثبت شده در سال 2019 عبور کرد و برای اولین بار از 40 درجه سانتیگراد (104 درجه فارنهایت) گذشت.

دانشمندانی که در پروژه «انتصاب آب و هوای جهان» (World Weather Attribution) فعالیت می‌کنند، از یک روش استاندارد شده (و بازبینی شده) برای تجزیه و تحلیل سریع رویدادهای آب و هوایی شدید مانند این در زمینه تغییرات آب و هوایی استفاده می‌کنند. در حالی که تفاوت های ظریف بیشتری در این علم وجود دارد تا اینکه بگوییم یک رویداد باید یا نباید به دلیل تغییرات آب و هوایی مقصر شناخته شود، می توانیم چیزی در مورد نقشی که تغییر آب و هوا ایفا می کند بگوییم. و برای امواج گرما، این نقش اغلب کاملاً واضح است: در جهان گرم‌تر، آمار امواج گرما لزوماً به دماهای بالاتر تغییر می‌کند.

تجزیه و تحلیل این رویداد شامل دو مرحله مکمل است. اول، از داده های تاریخی برای محاسبه نادر بودن این رویداد شدید آب و هوایی در آب و هوای امروزی استفاده می شود – و اینکه قبل از گرم شدن جهان تا حدود 1.2 درجه سانتیگراد (2.2 درجه فارنهایت) چه مقدار خواهد بود. دوم، مجموعه‌های بزرگی از شبیه‌سازی‌های مدل آب و هوایی با و بدون گرمایش ناشی از انسان به طور مشابه برای روند نوع الگوی آب‌وهوای منطقه‌ای که باعث این رویداد شده است، بررسی می‌شوند.

خواندن 9 پاراگراف باقی مانده | نظرات