• خانه
  • اخبار
  • منابع انرژی تجدیدپذیر ارزان تر از همیشه هستند – چرا قبوض انرژی خانوارها افزایش می یابد؟

منابع انرژی تجدیدپذیر ارزان تر از همیشه هستند – چرا قبوض انرژی خانوارها افزایش می یابد؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
منابع انرژی تجدیدپذیر ارزان تر از همیشه هستند - چرا قبوض انرژی خانوارها افزایش می یابد؟


منابع انرژی تجدیدپذیر ارزان تر از همیشه هستند - چرا قبوض انرژی خانوارها افزایش می یابد؟

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: Iberdrola Renewables)

این اولین بار نیست که بازارهای جهانی انرژی با مشکل مواجه می شوند. قیمت گاز در سطح بین‌المللی در سال 2021 بیش از چهار برابر شد. بسیاری از تامین‌کنندگان انرژی از آن زمان ورشکسته شده‌اند و قبوض خانوارها در سراسر اروپا افزایش خواهد یافت. قیمت انرژی هزینه های زندگی و تورم را افزایش می دهد، اما این زمان برای درک این ضرب المثل قدیمی است: “هرگز یک بحران خوب را از دست نده.”

برخی از دلایل قبوض بالای انرژی اجتناب ناپذیر است – بیشتر دولت ها نمی توانند در مورد قیمت عمده فروشی خود گاز انجام دهند. شرکت‌های سوخت فسیلی سرمایه‌گذاری‌های عظیمی انجام می‌دهند که بالغ شدن آن سال‌ها طول می‌کشد، مانند دوره‌های تکثیر با قیمت‌های متوسط ​​و به دنبال آن کاهش عرضه با افزایش قیمت‌ها. قیمت گاز در دهه گذشته کاهش یافته است و فرا رسیدن سال 2020 باعث کاهش تقاضا شده است.

مناطقی که گاز داخلی ندارند یا در دهه‌های اخیر بیشتر ذخایر گاز خود را به اتمام رسانده‌اند، مقدار زیادی گاز خود را از طریق واردات به دست می‌آورند. کشورهای پیرامونی اروپایی، از جمله بریتانیا و بسیاری از بخش‌های دریای مدیترانه، پیشنهاد کرده‌اند که می‌توانند روی عرضه جهانی گاز طبیعی مایع حساب کنند. اما تانکرهای تولیدکنندگان بزرگ گاز مانند قطر بسته به اینکه چه کسی بالاترین قیمت را بپردازد، می توانند به اروپا یا آسیا بروند. اکنون نزاع وجود دارد و تقاضای آسیایی غالب است.

14 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات