• خانه
  • اخبار
  • مقالات Camo Sharks به دنبال شواهدی هستند که نشان می دهد کوسه های سفید بزرگ تغییر رنگ می دهند

مقالات Camo Sharks به دنبال شواهدی هستند که نشان می دهد کوسه های سفید بزرگ تغییر رنگ می دهند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مقالات Camo Sharks به دنبال شواهدی هستند که نشان می دهد کوسه های سفید بزرگ تغییر رنگ می دهند


مقالات Camo Sharks به دنبال شواهدی هستند که نشان می دهد کوسه های سفید بزرگ تغییر رنگ می دهندکوسه کامو بررسی می کند که آیا این شکارچیان راس اعماق قادر به تغییر رنگ برای نفوذ بهتر به طعمه هستند یا خیر.”>

بزرگنمایی / یک کوسه سفید بزرگ در سواحل آفریقای جنوبی شنا می کند. مستند جدید NatGeo کوسه کامو بررسی می کند که آیا این شکارچیان راس اعماق قادر به تغییر رنگ برای نفوذ بهتر به طعمه هستند یا خیر. (اعتبار: National Geographic/Hansa Winshaw)

امسال دهمین سالگرد جشن شارک فستیوال نشنال جئوگرافیک است و کانال NatGeo با یک مستند جدید جذاب به این مناسبت می پردازد که به بررسی این موضوع می پردازد که آیا کوسه های سفید بزرگ می توانند رنگ خود را برای شکار موثرتر تغییر دهند. کوسه کامو رایان جانسون، زیست‌شناس دریایی و هماهنگ‌کننده تحقیقات واحد تحقیقاتی وحشی آبی و گیبس کوگورو، دانشجوی فارغ‌التحصیل در این زمینه، در تلاش برای جمع‌آوری شواهدی برای حمایت از این فرضیه است که این شکارچیان اقیانوسی می‌توانند سلول‌های پوستی پوست خود را تغییر دهند تا رنگ آنها را تغییر دهند. وسیله استتار

جانسون که اهل نیوزلند است، در یک شهر ساحلی بزرگ شد و این حکمت مرسوم را به خود جذب کرد که دلفین‌ها «آدم‌های خوب» و کوسه‌ها «آدم‌های بد» هستند. زمانی که تصمیم گرفت زیست شناس دریایی شود، می خواست با دلفین ها کار کند. زمانی که او 20 ساله بود، این شانس را داشت که در مورد کوسه‌های سفید بزرگ در آفریقای جنوبی که در آن زمان با فشار شدید ناشی از صید بی‌رویه مواجه بودند، تحقیق کند که منجر به افزایش حملات کوسه‌ها شد.

جانسون به Ars گفت: «آنها به تازگی به عنوان یک غذای لذیذ بسیار محبوب شده بودند. تجارت سوپ باله کوسه دیوانه شده بود و [sharks] دسته جمعی قتل عام شدند. برای من بیداری هوشیاری بود. من متوجه شدم که این نیاز به توجه دارد، از دیدگاه من، حداقل در مقایسه با دلفین ها.”

خواندن 18 پاراگراف باقی مانده | نظرات