• خانه
  • اخبار
  • معمای هشدارهای ناگهانی چین در مورد هکرهای آمریکایی

معمای هشدارهای ناگهانی چین در مورد هکرهای آمریکایی

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
معمای هشدارهای ناگهانی چین در مورد هکرهای آمریکایی


پرچم چین با ماتریس دیجیتال - مفهوم نوآوری - تصویر زمینه فناوری دیجیتال - تصویر سه بعدی

بزرگنمایی / پرچم چین با ماتریس دیجیتال – مفهوم نوآوری – تصویر زمینه فناوری دیجیتال – تصویر سه بعدی (اعتبار: peterschreiber.media | گتی ایماژ)

در بیشتر دهه گذشته، مقامات و شرکت‌های امنیت سایبری ایالات متحده هکرهایی را که معتقدند برای دولت چین کار می‌کنند نام برده و شرمنده کرده‌اند. به گفته کارشناسان امنیتی، این هکرها ترابایت داده از شرکت هایی مانند شرکت های داروسازی و بازی های ویدیویی، سرورهای در معرض خطر، حذف حفاظت های امنیتی و ابزارهای هک را سرقت کردند. و از آنجایی که ادعای هک در چین وقیحانه تر می شود، برخی از هکرهای چینی با اتهاماتی روبرو هستند. با این حال، ممکن است همه چیز تغییر کند.

از ابتدای سال 2022، وزارت خارجه چین و شرکت های امنیت سایبری به طور فزاینده ای خواستار جاسوسی سایبری ادعایی ایالات متحده شده اند. تاکنون این ادعاها نادر بوده است. اما این افشاگری ها با یک ترفند همراه است: به نظر می رسد آنها سال ها بر جزئیات فنی تکیه کرده اند که قبلاً به طور عمومی شناخته شده است و حاوی اطلاعات جدیدی نیست. این حرکت می تواند یک تغییر استراتژیک برای چین باشد زیرا این کشور در تلاش برای تقویت موقعیت خود به عنوان یک ابرقدرت فناوری است.

چه چانگ، تحلیلگر تهدیدات سایبری در شرکت امنیت سایبری TeamT5 مستقر در تایوان، گفت: «اینها مواد مفیدی برای کمپین های تبلیغاتی چین هستند، زمانی که آنها با اتهامات ایالات متحده و اتهامات جاسوسی سایبری چین مواجه شده اند.

15 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات