معامله توئیتری ماسک ممکن است با تحقیقات امنیت ملی علیه سرمایه گذاران خارجی مواجه شود

معامله توئیتری ماسک ممکن است با تحقیقات امنیت ملی علیه سرمایه گذاران خارجی مواجه شود


برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: Aurich Lawson / Duncan Hull / Getty)

بر اساس گزارش رویترز در روز جمعه، خرید 44 میلیارد دلاری ایلان ماسک از توییتر ممکن است با تحقیقاتی در مورد خطرات احتمالی امنیت ملی ناشی از سرمایه گذاران خارجی ماسک مواجه شود. در این گزارش آمده است: سرمایه‌گذاری خارجی می‌تواند «نوعی نظارت نظارتی بر امنیت ملی ایالات متحده را که شریک رسانه‌های اجتماعی TikTok با آن مواجه است، ایجاد کند».

سرمایه گذاران ماسک عبارتند از: صندوق سرمایه گذاری مستقل قطر و شاهزاده سعودی الولید بن طلال آل سعود. هلدینگ پادشاهی عربستان سعودی در حال حاضر 5.2 درصد از توئیتر را در اختیار دارد و قصد دارد 1.9 میلیارد دلار در توییتر خصوصی شده ماسک سرمایه گذاری کند. سرمایه گذاری قطر 375 میلیون دلار است.

ماسک همچنین 500 میلیون دلار سرمایه گذاری از بایننس، یک صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال که تحت کنترل دولت است، دارد. بایننس در سال 2017 در چین تاسیس شد، اما زمانی که دولت چین تجارت ارزهای دیجیتال را محدود کرد، به سرعت کشور را ترک کرد. اکنون بدون صندلی رسمی کار می کند. بنیانگذار بایننس چانگپن ژائو است که در چین به دنیا آمد اما طبق گزارش ها در ۱۲ سالگی به همراه خانواده اش به کانادا نقل مکان کرد.

15 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات