• خانه
  • اخبار
  • مشکل موش ها در واشنگتن دی سی به قدری بد است که دو نفر به هانتا ویروس مبتلا شدند

مشکل موش ها در واشنگتن دی سی به قدری بد است که دو نفر به هانتا ویروس مبتلا شدند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مشکل موش ها در واشنگتن دی سی به قدری بد است که دو نفر به هانتا ویروس مبتلا شدند


یک موش در یک کوچه پشتی در محله پارک ویو نزدیک یک محل ساخت و ساز در روز شنبه، 10 سپتامبر 2017، در واشنگتن دی سی آب می نوشد.

بزرگنمایی / یک موش در روز شنبه، 10 سپتامبر 2017، در واشنگتن دی سی، در کوچه پشتی در محله پارک ویو نزدیک یک محل ساخت و ساز آب می نوشد (اعتبار: گتی | واشنگتن پست)

بسیاری از مردم ممکن است از قبل پایتخت کشور را به عنوان یک لانه سیاسی موش‌ها تصور کنند، پر از ویژگی‌های مرتبط با موش‌ها مانند تورهای زیرزمینی و اتاق‌های شلوغ پشتی، جایی که هر بوی ضعیفی از خیانت می‌تواند باعث درگیری قانون‌گذاران شود. اما واشنگتن دی سی نیز لانه موش های واقعی است. و این خطر خطرناکی برای انتشار ویروس به ساکنان ایجاد می کند.

در گزارشی که روز پنجشنبه توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری منتشر شد، مقامات بهداشتی DC به دو مورد اول شناخته شده هانتا ویروس در این شهر اشاره کردند. این ویروس به آرامی در موش‌ها و دیگر جمعیت‌های جوندگان تبخیر می‌کند، اما می‌تواند باعث ایجاد بیماری‌های تنفسی و خونریزی‌دهنده بالقوه در انسان شود. انسان از طریق تماس مستقیم با ادرار جوندگان یا گرد و غبار لانه، یا با استنشاق ذرات ویروس آئروسل از ادرار، مدفوع یا بزاق به این عفونت مبتلا می شود. همچنین احتمال انتشار ویروس از نیش موش وجود دارد، اما این امر کمتر رایج است. یک بار در یک فرد، ویروس تقریباً هرگز از فردی به فرد دیگر منتقل نمی شود.

خوشبختانه برای مردم منطقه کلمبیا، نوع هانتا ویروسی که در این شهر یافت می‌شود یکی از انواع خفیف‌تر آن است: یک هانتاویروس قدیمی به نام ویروس سئول. هانتاویروس های دنیای قدیم باعث ایجاد بیماری به نام تب خونریزی دهنده با سندرم کلیه می شوند. HFRS می تواند به عنوان یک عفونت شایع با تب، لرز، حالت تهوع و سردرد شروع شود. CDC خاطرنشان می کند، اما می تواند به فشار خون پایین، شوک حاد، نشت عروقی و نارسایی حاد کلیوی تبدیل شود. شدت HFRS بسته به هانتاویروسی که در حال ابتلا به آن هستید متفاوت است، اما میزان مرگ و میر می تواند تا 15 درصد باشد. ویروس سئول یکی از اشکال خفیف‌تر است و میزان مرگ و میر آن تنها حدود 1 درصد است. به این ترتیب، در هر دو مورد گزارش شده توسط مقامات بهداشتی DC، افراد آلوده بهبود یافتند.

7 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات