• خانه
  • اخبار
  • مرجان ها یک کرم ضد آفتاب را به سمی تبدیل می کنند که آنها را می کشد

مرجان ها یک کرم ضد آفتاب را به سمی تبدیل می کنند که آنها را می کشد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مرجان ها یک کرم ضد آفتاب را به سمی تبدیل می کنند که آنها را می کشد


تصویر یک صخره مرجانی.

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: جاستین لوئیس)

مقامات پزشکی سال‌ها برای متقاعد کردن مردم به استفاده از کرم‌های ضد آفتاب برای محدود کردن قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش صرف کرده‌اند. اما این تلاش کمی شکست خورد، زیرا اخیراً چندین مکان استفاده از کرم ضد آفتاب را توسط ساحل‌نشینان ممنوع کرده است. این ممنوعیت‌ها پس از اینکه مشخص شد آب‌های محلی دارای سطوح بالایی از برخی از مواد شیمیایی موجود در کرم‌های ضدآفتاب هستند، به اجرا درآمدند، که با سلامتی پایین صخره‌های مرجانی اطراف مرتبط است.

چندین مطالعه نشان داده است که یک عنصر خاص در کرم ضد آفتاب، یک ماده شیمیایی به نام اکسی بنزون، ریشه مشکل است. اما مکانیسمی که اکسی بنزون ​​می تواند به مرجان ها آسیب برساند نامشخص بود. حتی بدون این درک، دشوار است که بگوییم کدام کرم‌های ضد آفتاب ممکن است خطرآفرین باشند.

اکنون محققان دانشگاه استنفورد این مشکل را شناسایی کرده اند. مرجان ها اکسی بنزون ​​را از یک ماده شیمیایی که می تواند به طور بی ضرر نور UV را جذب کند به ماده ای تبدیل می کند که پس از قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش به مولکول های بیولوژیکی آسیب می رساند. و شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد سفید کردن مرجان‌ها اوضاع را بدتر می‌کند زیرا مرجان‌ها کمتر در برابر قرار گرفتن در معرض مقاومت مقاومت می‌کنند.

10 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات