منو سایت

  • خانه
  • مدیر عامل ARM: مشکل کمبود تراشه حداقل تا یک سال دیگر ادامه خواهد داشت

مدیر عامل ARM: مشکل کمبود تراشه حداقل تا یک سال دیگر ادامه خواهد داشت

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

مشکل کمبود تراشه های جهانی از امسال با صنعت خودرو آغاز شد و همچنان ادامه دارد. این مشکل تأثیر منفی بر تولید لوازم الکترونیکی مصرفی و سایر زمینه ها داشته است. بسیاری از مدیران ارشد شرکت، از جمله پت گلزینگر. مدیر اجرایی اینتل پکا لندمارک؛ مدیرعامل نوکیا و بورگه آیخولم؛ همه مدیران اریکسون پیش بینی می کنند که کمبود تراشه جهانی برای مدتی ادامه خواهد داشت.

سیگار سایمون؛ مدیر عامل شرکت معماری تراشه ARM همچنین پیش بینی می کند که مشکل کمبود تراشه در جهان ادامه یابد.

این مشکل کوتاه مدت نیست و راه حل کوتاه مدتی نیز وجود نخواهد داشت

سیمون سگارز طی یک کنفرانس سطح بالا اعلام کرد که کمبود تراشه در جهان برای مدتی ادامه خواهد داشت. وی خاطرنشان کرد: عدم تعادل بین عرضه و تقاضا برای تراشه ها به دلیل تاخیر در عرضه تراشه ها و کمبود فزاینده نیمه هادی ها در سراسر جهان به بدترین نقطه ممکن در تاریخ رسیده است. به گفته وی، عدم تعادل بین عرضه و تقاضا تا قبل از کریسمس 2022 به طور کامل حل نخواهد شد.

در حال حاضر هیچ امیدی برای پایان دادن به کمبود تراشه وجود ندارد

کمبود تراشه بر تولید و فروش بسیاری از محصولات تأثیر گذاشته است. شرایط فعلی حتی اپل را تحت تاثیر قرار داده است. پیش از این گزارش شده بود که اپل به دلیل نداشتن تراشه های خاص، هدف خود را برای تولید آیفون 13 در سال جاری به 10 میلیون دستگاه کاهش داده است.

کمبود چیپس بر تولید و فروش محصولات نهایی نیز تأثیر می گذارد. علاوه بر این، این وضعیت به طور اجتناب ناپذیری بر خرید مصرف کننده تأثیر خواهد گذاشت. سایمون سگارز همچنین در جلسه اخیر خود اشاره کرد که اگر مصرف کنندگان بخواهند محصول جدیدی بخرند یا قبلاً اقلامی را سفارش داده اند. در این صورت، بعید است که آنها را در کریسمس دریافت کنند.

صنعت نیمه هادی حدود 2 میلیارد دلار در هفته برای مدیریت وضعیت فعلی سرمایه گذاری می کند. این اقدام در نهایت باید ظرفیت تولید را 50 درصد افزایش دهد. اما عرضه تراشه ها در کوتاه مدت همچنان محدود خواهد بود.

“وضعیت کریسمس آینده چگونه خواهد بود؟” من انتظار دارم که محدودیت های زنجیره تامین تا حدودی بهبود یابد. اما مشکلات به طور کامل حل نخواهد شد.»

اینتل مدت ها پیش بیانیه مشابهی را منتشر کرد و ادعا کرد که این مشکل احتمالا دو سال یا بیشتر ادامه خواهد داشت. البته، این اولین باری نیست که پت گلزینگر این کار را انجام می دهد. مدیرعامل اینتل علناً اعلام کرده است که کمبود تراشه جهانی برای سال‌های زیادی ادامه خواهد داشت. او در مصاحبه ای گفت که سال ها طول می کشد تا مشکل کمبود چیپ در جهان به طور کامل حل شود. زیرا ایجاد امکانات جدید تولید مستلزم چندین سال فرصت است.

حدود یک ماه پیش پت گلزینگر اعلام کرد که اینتل واحد تولید تراشه خود را راه اندازی کرده است. این واحد وظیفه تولید چیپس را بر عهده خواهد داشت. علاوه بر این، اینتل با شرکت های طراحی تراشه های خودرو در تماس است و قصد دارد ظرف 6 تا 9 ماه آینده تولید تراشه های خودرو را آغاز کند.

مدیر عامل ARM: مشکل کمبود تراشه حداقل تا یک سال دیگر ادامه خواهد داشت. اولین بار در اخبار فناوری و موبایل ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.