• خانه
  • اخبار
  • مدیران سابق ناسا از تمایل بوئینگ برای به خطر انداختن خدمه تجاری تمجید می کنند

مدیران سابق ناسا از تمایل بوئینگ برای به خطر انداختن خدمه تجاری تمجید می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مدیران سابق ناسا از تمایل بوئینگ برای به خطر انداختن خدمه تجاری تمجید می کنند


از نظر سیاسی، فضاپیمای بوئینگ کار بسیار سختی را در برنامه خدمه ناسا انجام داده است.

بزرگنمایی / از نظر سیاسی، فضاپیمای بوئینگ کار بسیار سختی را در برنامه خدمه ناسا انجام داده است. (اعتبار: United Launch Alliance)

چند سال گذشته برای بوئینگ بسیار سخت بوده است. آخرین نسل او از هواپیمای 737، مکس، در سال 2019 پس از دو سانحه مرگبار تعطیل شد. و پس از یک سری تصمیمات مدیریتی ضعیف، شرکت همچنان به از دست دادن سهم بازار هواپیماهای تجاری از شرکت چند ملیتی اروپایی ایرباس ادامه داد.

بخش دفاعی بوئینگ کمی بهتر عمل کرد. بوئینگ پس از برنده شدن یک توافقنامه سوخت‌گیری نظامی، شروع به تولید KC-46 برای نیروی هوایی کرد. اما به دلیل مشکلات تولید و طراحی این نفتکش، این شرکت در یک دهه گذشته حدود 5 میلیارد دلار خسارت دیده است.

سرانجام، واحد فضایی بوئینگ وجود دارد که در تلاش است تا خود را با عصر جدید فضای خرده فروشی و قراردادهای قیمت ثابت وفق دهد. ظاهراً بوئینگ در دهه گذشته در برنامه خدمه تجاری برای تحویل فضانوردان ناسا به ایستگاه فضایی بین المللی به طور مستقیم با اسپیس ایکس رقابت کرده است. تا اینجای کار، اوضاع خیلی خوب پیش نرفت. بوئینگ حدود سه سال است که پشت سر اسپیس ایکس کار می کند که تاکنون پنج ماموریت خدمه ناسا را ​​انجام داده است.

10 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات