منو سایت

  • خانه
  • مدیاتک در سه ماهه دوم سال 2021 به بزرگترین تولید کننده تراشه در جهان تبدیل شد.

مدیاتک در سه ماهه دوم سال 2021 به بزرگترین تولید کننده تراشه در جهان تبدیل شد.

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

تحلیلگران Counterpoint Research بازار پردازنده های تلفن همراه را در سه ماهه دوم سال 2021 مطالعه کردند و به این نتیجه رسیدند که MediaTek خود را به عنوان یک تولید کننده پیشرو در بازار معرفی کرده است. این یک رکورد جدید برای تراشه ساز تایوانی است. مدیاتک برای اولین بار در تاریخ خود کنترل بیش از 40 درصد از بازار تراشه های تلفن همراه را در اختیار گرفت.

مدیاتک با شکست کوالکام به عنوان رهبر جهان در بازار تراشه های تلفن همراه تبدیل شد

کارشناسان نتیجه می گیرند که MediaTek 43 درصد از بازار تراشه های تلفن همراه را در اختیار دارد. در سه ماه گذشته ، سهم بازار تولیدکننده تایوانی 37 درصد بوده است. با مقایسه این رقم با سهم مدیاتک در مدت مشابه سال گذشته ، موفقیت این شرکت بسیار چشمگیرتر به نظر می رسد. زیرا 1 سال پیش سهم بازار این نام تجاری 26 درصد بود.

کوالکام در سه ماهه دوم سال جاری با 28 درصد سهم از بازار جهانی تراشه های تلفن همراه ، به دومین تولیدکننده بزرگ تبدیل شد. سهم بازار این شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل 4 درصد کاهش یافته است. در رتبه سوم اپل با سهم 14 درصدی قرار دارد. این رقم مشابه سهم بازار غول کوپرتینویی در مدت مشابه سال گذشته است. اما در مقایسه با سهم اپل در سه ماهه چهارم سال 2020 ، کاهش 7 درصدی را نشان می دهد. با توجه به عملکرد اپل در سه ماهه سوم و چهارم سال جاری ، منطقی است که فرض کنیم این شرکت با حمایت از عرضه سری آیفون 13 ، موقعیت خود را تقویت کرده و سهم بیشتری از بازار را به دست آورد.

UNISOC با 9 درصد سهم بازار در رتبه چهارم قرار گرفت. سهم بازار این تولیدکننده در مقایسه با سه ماهه دوم سال 2020 افزایش 5 درصدی را نشان می دهد. سامسونگ نیز به 5 تولیدکننده برتر تراشه پیوسته است. با این حال ، سهم غول کره ای از بازار تراشه های تلفن همراه تنها 7 درصد است. سهم بازار سامسونگ در سه ماهه دوم سال 2020 12 درصد بود. همانطور که انتظار میرفت؛ بلوک سیلیکون هوآوی از 5 تراشه ساز برتر خارج شد و سهم بازار آن را به 3 درصد کاهش داد. سهم این برند در مدت مشابه سال قبل 5 برابر و معادل 16 درصد بوده است.

اگر به بازار تراشه های 5G نگاه کنیم. در این مورد ، متوجه می شویم که کوالکام در سه ماهه دوم سال 2021 رهبر بلامنازع بازار است. کوالکام 55 درصد از بازار تراشه های تلفن همراه 5G را کنترل می کند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته 29 درصد است.

مدیاتک رکورد جدیدی را با 43 درصد سهم بازار تراشه های تلفن هوشمند در سه ماهه دوم سال جاری ثبت کرد

دیل گای ؛ مدیر مطالعه در Counterpoint Research گفت که MediaTek بالاترین سهم را در تاریخ تجارت خود (معادل 43٪) کسب کرده است و بر بازار تراشه های تلفن های هوشمند تسلط دارد. این دستاورد به دلیل عرضه تراشه های رقابتی 5G در محدوده کم و متوسط ​​و عدم محدودیت در عرضه زیاد است. در شش ماهه اول سال 2021 ، MediaTek با محدودیت های بسیار کمتری از طرف Qualcomm مواجه شد. این اجزا شامل مدارهای RFIC (مدارهای فرکانس رادیویی یکپارچه) و IC مدیریت توان (PMIC) است. بازده پایدار تولید تراشه TSMC نیز نقش مهمی در دستیابی به این موفقیت ایفا می کند. فروش تراشه های 4G به MediaTek کمک کرده است تا موقعیت خود را در بازار تقویت کند.

ارو شارما؛ یک تحلیلگر و محقق در زمینه رشد گوشی های هوشمند 5G گفت: “کوالکام کنترل بازار تراشه های 5G را با 55 درصد سهم بازار در دست گرفته است.” تراشه مودم 5G کوالکام با باند اصلی در سری Apple Apple iPhone 12 استفاده می شود و این موفقیت شرکت تراشه آمریکایی را دوچندان کرده است. تقاضا برای تراشه های کامل 5G این شرکت نیز به طرز چشمگیری افزایش یافته است ، از مدلهای اصلی سری 8 تا مدلهای مقرون به صرفه سری 4.

با این حال ، اگر کوالکام در شش ماه اول سال 2021 تحت محدودیت عرضه و مشکلات تولید قرار نگیرد ؛ در این صورت ، احتمالاً می توانید تراشه های بیشتری بفروشید. در نتیجه ، در پایان سه ماهه دوم سال 2021 ، کوالکام تولید قطعات مختلف خود را به TSMC و سایر شرکت های تولیدی واگذار کرد تا از ظرفیت تولید مناسب و قابل اطمینان اطمینان حاصل شود. اتخاذ چنین تصمیمی به کوالکام کمک می کند تا فرایند تحویل قطعات مورد نیاز خود را در سه ماه آینده تسهیل کرده و سهم خود را در MediaTek به دست آورد.

مدیاتک در سه ماهه دوم سال 2021 به بزرگترین تولید کننده تراشه در جهان تبدیل شد و اولین حضور خود را در اخبار فناوری و تلفن همراه انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.