• خانه
  • اخبار
  • مدرنا نتایج خوبی از واکسن کووید برای کودکان گزارش می دهد

مدرنا نتایج خوبی از واکسن کووید برای کودکان گزارش می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مدرنا نتایج خوبی از واکسن کووید برای کودکان گزارش می دهد


ایوری، 6 ساله، و آیدن، 11 ساله، دومین دوز خود را از Moderna COVID-19 در مرکز پزشکی Kaiser Permanente در لس آنجلس در روز جمعه، 25 ژوئن 2021، به عنوان بخشی از مطالعه KidCOVE برای ارزیابی ایمنی و اثربخشی مدرنا در جوانان دریافت کردند. بچه ها

بزرگنمایی / ایوری، 6 ساله، و آیدن، 11 ساله، دومین دوز خود را از Moderna COVID-19 در مرکز پزشکی Kaiser Permanente در لس آنجلس در روز جمعه، 25 ژوئن 2021، به عنوان بخشی از مطالعه KidCOVE برای ارزیابی ایمنی و اثربخشی مدرنا در جوانان دریافت کردند. بچه ها (اعتبار: گتی | گروه رسانه نیوز)

چهارشنبه خبرهای بالقوه مثبتی را برای والدین و مراقبان کودکان خردسالی که انتظار دردناکی برای واکسن موثر علیه کووید-19 داشته اند، به همراه داشت. مدرنا روز چهارشنبه اعلام کرد که واکسن دو دوز آن برای کودکان 6 ماهه تا زیر 6 سال بی خطر به نظر می رسد و سطوح قوی آنتی بادی تولید می کند که با اثربخشی آن در بزرگسالان مرتبط است. این شرکت قصد دارد از سازمان غذا و دارو بخواهد تا در هفته های آینده مجوز ساخت واکسن را صادر کند.

این مطالعه، یک مطالعه تصادفی، کور و کنترل شده با دارونما به نام KidCOVE، شامل 6700 کودک زیر 6 سال (4200 کودک 6 ماهه تا 2 ساله و 2500 کودک 2 تا 6 ساله) بود. کودکان واکسینه شده دو دوز 25 میکروگرمی واکسن – یک چهارم دوز بزرگسالان – را در فواصل 28 روزه دریافت می کنند. سطح آنتی بادی های خنثی کننده در کودکان واکسینه شده به سطح مشاهده شده در بزرگسالان 18 تا 25 ساله می رسد که واکسن قبلاً برای آنها تأیید شده است.

ضربه ای به Omicron

اگرچه هدف اصلی این مطالعه دستیابی به این سطوح از آنتی‌بادی‌هایی بود که در بزرگسالان دیده می‌شود – فرآیندی به نام تحقیقات سیستم ایمنی – این مطالعه همچنین به تأثیرگذاری در برابر عفونت و بیماری شدید در برابر موجی از عفونت‌ها با نوع کروناویروس Omicron پرداخت. داده های فاز III نشان می دهد که واکسن حدود 44 درصد در پیشگیری از عفونت امیکرون در کودکان 6 ماه تا 2 سال و 37.5 درصد در برابر عفونت امیکرون در کودکان 2 سال تا کمتر از 6 سال موثر است.

8 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات