• خانه
  • اخبار
  • محققان می خواهند یک ریه “اهداکننده جهانی” ایجاد کنند.

محققان می خواهند یک ریه “اهداکننده جهانی” ایجاد کنند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
محققان می خواهند یک ریه "اهداکننده جهانی" ایجاد کنند.


محققان می خواهند ریه بسازند

بزرگنمایی (اعتبار: Getty Images)

در جعبه ای با گنبد پلاستیکی در موسسه تحقیقاتی بیمارستان عمومی تورنتو، محققان هویت جدیدی به یک جفت ریه دادند. زمانی که ریه ها برای اولین بار به آزمایشگاه رسیدند، از فردی با گروه خونی A بودند، به این معنی که نشانگرهای کوچک خاصی به نام آنتی ژن ها به بافت ریه و سلول های خونی متصل هستند. اما زمانی که ریه ها از آزمایشگاه خارج شدند، آن آنتی ژن ها تقریباً به طور کامل از بین رفته بودند. تنها در یک ساعت، محققان به طور موثر ریه ها را به نوع O تبدیل کردند.

آیژو ژانگ، محقق آزمایشگاه Cypel در دانشگاه تورنتو و اولین نویسنده مقاله ای که این هفته در این هفته منتشر شد، گفت: “این کاملا شگفت انگیز است.” پزشکی ترجمه علوم که تحول را توصیف می کند. این آزمایش گام مهمی در جهت دسترسی افراد بیشتری به پیوند اعضای نجات دهنده است. بیش از 100000 نفر در ایالات متحده در حال حاضر منتظر اندام های بدن هستند، اما اغلب کسانی که نیاز دارند به دلیل یک مشکل عمده نمی توانند کمک دریافت کنند: گروه خونی آنها با اندام های موجود مطابقت ندارد.

ژانگ در آزمایشگاهی کار می کند که توسط مارسلو سیپل، نویسنده اصلی و جراح قفسه سینه اداره می شود که سال ها صرف یافتن راه هایی برای افزایش تعداد ریه های موجود برای پیوند شده است. یکی از ابداعات قبلی وی ایجاد پرفیوژن ریوی ex vivo (EVLP) بود، این دستگاه با گنبد پلاستیکی که در آن ریه های این مطالعه هویت جدید خود را دریافت کردند.

17 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات