• خانه
  • اخبار
  • محققان در حال کشف یک “روز صفر” احتمالی برای مکانیسم Antikythera هستند

محققان در حال کشف یک “روز صفر” احتمالی برای مکانیسم Antikythera هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
محققان در حال کشف یک "روز صفر" احتمالی برای مکانیسم Antikythera هستند


مکانیسم Antikythera

بزرگنمایی / قطعه ای از مکانیسم آنتی کیترا، در حدود 205 قبل از میلاد، در مجموعه موزه ملی باستان شناسی آتن نگهداری می شود. (اعتبار: تصاویر هنرهای زیبا / تصاویر میراث / گتی ایماژ)

مکانیسم اسرارآمیز Antikythera، وسیله ای باستانی که گمان می رود برای ردیابی آسمان استفاده می شده است، از زمانی که برای اولین بار از یک کشتی شکسته بازسازی شد، بیش از یک قرن پیش، دانشمندان و مردم را مجذوب خود کرد. در سال‌های اخیر پیشرفت‌های زیادی در بازسازی قطعات باقی‌مانده و یادگیری بیشتر در مورد نحوه استفاده از این مکانیسم صورت گرفته است. و اکنون اعضای تیمی از محققان یونانی بر این باورند که بر اساس پیش‌چاپ منتشر شده در فیزیک arXiv، تاریخ شروع مکانیسم Antikythera را تعیین کرده‌اند. دانستن اینکه “روز صفر” برای اطمینان از دقت دستگاه بسیار مهم است.

هر سیستم اندازه گیری، از دماسنج گرفته تا مکانیسم Antikythera، نیاز به کالیبره شدن دارد. [perform] «آریستیدیس ولگاریس» یکی از نویسندگان اداره فرهنگ و گردشگری تسالونیکی در یونان به New Scientist گفت که محاسبات او درست است. پیش بینی خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی

همانطور که قبلاً گزارش دادیم، در سال 1900 یک غواص یونانی به نام الیاس استادیاتیس بقایای یک کشتی باری باستانی را در ساحل جزیره آنتیکیترا در یونان کشف کرد. او و غواصان دیگر انواع و اقسام مصنوعات را از کشتی پیدا کردند. یک سال بعد، یک باستان‌شناس به نام والریوس استایس در حال مطالعه بر روی آن چیزی بود که فکر می‌کرد تکه‌ای از سنگ است که از غرق شدن کشتی به دست آمده بود که متوجه شد یک دنده داخلی دارد. معلوم شد که این یک وسیله مکانیکی باستانی است. مکانیسم Antikythera اکنون در موزه ملی باستان شناسی آتن نگهداری می شود.

12 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات