ما نمی دانیم کوزه های سنگی غول پیکری که در شمال هند یافت می شود را چه کسی ساخته است

ما نمی دانیم کوزه های سنگی غول پیکری که در شمال هند یافت می شود را چه کسی ساخته است


برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: نیکلاس اسکوپال)

صدها کوزه سنگی بزرگ تا حدی بر روی تپه ها و برآمدگی های شمال شرقی هند مدفون شده اند. یک مطالعه اخیر 65 کوزه را در چهار مکان غیرمستند پیدا کرد و رهبران مطالعه می گویند احتمالا تعداد بیشتری از کوزه ها هنوز در جنگل های کوهستانی منطقه پنهان هستند. کوزه ها بخشی از منظره ای از مگالیت ها هستند که توسط فرهنگ هند باستان حکاکی شده اند که – تا کنون – باستان شناسان اطلاعات کمی در مورد آن دارند.

کوزه های قبر بزرگ

در جایی در گذشته باستان هند، مردم کوزه‌های غول‌پیکر را از بلوک‌های ماسه‌ای عظیم حک می‌کردند که برخی از آنها تا دو متر عرض و تا سه متر ارتفاع دارند. کوزه‌ها را به تپه‌ها و تپه‌ها می‌بردند و با احتیاط مرتب می‌کردند و چشم‌انداز خوبی از زمین‌های پست داشتند. امروزه صدها عدد از این کوزه‌ها در وضعیت‌های مختلف خرابی هستند که در وسعتی به وسعت 300 کیلومتر مربع از آسام، ایالتی در شمال شرقی هند، پراکنده شده‌اند.

باستان شناسان می گویند که این کوزه ها احتمالاً کوزه های عظیمی هستند، اما تقریباً هیچ چیز در مورد افرادی که آنها را ساخته اند مشخص نیست. حتی مشخص نیست که کوزه‌ها چقدر قدیمی هستند، زیرا هنوز انواع تاریخ‌گذاری که بتواند این اطلاعات را ارائه دهد ساخته نشده است. نیکلاس اسکوپال، باستان شناس دانشگاه ملی استرالیا، یکی از نویسندگان مقاله اخیر، می گوید: «ما هنوز نمی دانیم چه کسی کوزه های غول پیکر را ساخته یا کجا زندگی می کرده است. “به نظر نمی رسد که هیچ گروه قومی زنده ای در ارتباط با کوزه ها در هند وجود داشته باشد.”

15 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات