• خانه
  • اخبار
  • ما به ORC های مرموز (مدارهای رادیویی عجیب) در فضا نگاه می کنیم

ما به ORC های مرموز (مدارهای رادیویی عجیب) در فضا نگاه می کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ما به ORC های مرموز (مدارهای رادیویی عجیب) در فضا نگاه می کنیم


داده‌های تلسکوپ رادیویی MeerKAT SARAO (سبز) که مدارهای رادیویی عجیب و غریب را نشان می‌دهد، روی داده‌های نوری و نزدیک به فروسرخ از مطالعه انرژی تاریک قرار گرفته‌اند.

بزرگنمایی / داده‌های تلسکوپ رادیویی MeerKAT SARAO (سبز) که مدارهای رادیویی عجیب و غریب را نشان می‌دهد، روی داده‌های نوری و نزدیک به فروسرخ از مطالعه انرژی تاریک قرار گرفته‌اند. (اعتبار: J. English (U. Manitoba) / EMU / MeerKAT / DES (CTIO))

ستاره شناسان از زمانی که این اجرام برای اولین بار در سال 2019 کشف شدند، ماهیت و منشأ دایره های رادیویی مرموز و کمیاب در فضا را متحیر کرده اند. اکنون تلسکوپ رادیویی با وضوح بالا MeerKAT آفریقای جنوبی چنین دایره ای را با جزئیات بسیار بیشتر ثبت کرده است و سرنخ های مفیدی ارائه می دهد. این نادر است. پدیده تصویر و تجزیه و تحلیل همراه آن در پیش چاپ Arxiv ظاهر شد و سند برای انتشار در بولتن ماهانه انجمن سلطنتی نجوم پذیرفته شد.

این کشف از پروژه نقشه تکاملی کیهان (EMU) حاصل شد که هدف آن شمارش منابع رادیویی در آسمان است. چند سال پیش، ری نوریس، ستاره شناس دانشگاه وسترن سیدنی و CSIRO در استرالیا، پیش بینی کرد که پروژه EMU اکتشافات غیرمنتظره ای انجام خواهد داد. او آنها را “WTFs” نامید. نوریس در مقاله‌ای در سال 2020 برای The Conversation اعتراف کرد که انتظار دارد این یافته‌ها از تجزیه و تحلیل یادگیری ماشینی با توجه به حجم گسترده داده‌ها حاصل شود. او نوشت: «اما این اکتشافات با مشاهدات قدیمی خوب انجام شد.

یک جفت کره چشم متعلق به آنا کاپینسکا، ستاره شناس رصدخانه ملی رادیویی نجومی (NRAO) بود. کاپینسکا در حالی که به داده‌های نجوم رادیویی جدید جمع‌آوری‌شده توسط تلسکوپ راه یاب CSIRO (ASKAP) نگاه می‌کرد، متوجه چندین شکل عجیب و غریب شد که شبیه هیچ نوع جرم شناخته شده‌ای نبود. به دنبال نامگذاری نوریس، او آنها را به عنوان WTFهای احتمالی شناسایی کرد. به گفته نوریس، یکی از آنها “تصویری از دایره شبح مانند تشعشعات رادیویی بود که مانند حلقه دود کیهانی در فضا معلق بود.”

10 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات