منو سایت

  • خانه
  • مایکروسافت پیش از اپل به با ارزش ترین شرکت جهان تبدیل شد

مایکروسافت پیش از اپل به با ارزش ترین شرکت جهان تبدیل شد

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

بررسی آخرین شاخص سهام شرکت ها در بازار نشان می دهد که قیمت سهام اپل 3.7 درصد کاهش یافت و ارزش این برند در بازار به 2.42 تریلیون دلار رسید. این کاهش 3.7 درصدی در همه چیزهایی است که مایکروسافت برای تبدیل شدن به ارزشمندترین شرکت جهان نیاز دارد. مایکروسافت در حال حاضر دارای ارزش بازار 2.43 تریلیون دلار است.

اپل امروز چهارمین گزارش سال مالی سه ماهه خود را منتشر کرد. گزارش مالی نشان می دهد که فروش خالص اپل در سه ماهه چهارم 83.36 میلیارد دلار بوده است. این رقم برای مدت مشابه سال گذشته 64.698 میلیارد دلار است. بدین ترتیب شاهد افزایش ۲۹ درصدی فروش خالص شرکت نسبت به سه ماهه چهارم سال مالی گذشته هستیم.

اپل همچنین سود خالص 20.551 میلیارد دلاری را ثبت کرد. این نشان دهنده افزایش قابل توجهی نسبت به درآمد 12.673 میلیارد دلاری شرکت نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. با این حال، سود اپل انتظارات تحلیلگران وال استریت را برآورده نکرد.

مدیر اجرایی اپل دلیل کاهش درآمد را ذکر کرد. به گفته تیم کوک، دلیل اصلی این کاهش، کمبود موجودی لپ تاپ های آی پد، آیفون و مک بوک در بازار است. اپل در برخی گزارش ها گزارش داده است که مشکل کمبود تراشه باعث کاهش تولید آیفون های سری 13 شده است.


آخرین گزارش مالی مایکروسافت نشان می دهد که کل درآمد این شرکت در سه ماه اول سال مالی 45.3 میلیارد دلار بوده است. رقمی که نسبت به مدت مشابه سال قبل 22 درصد افزایش را نشان می دهد. این تولیدکننده آمریکایی همچنین رکورد سود خالص 20.5 میلیارد دلاری را ثبت کرد. رقمی که نسبت به مدت مشابه سال قبل 48 درصد افزایش داشته است.

درآمد و سود سه ماهه اول مایکروسافت از انتظارات تحلیلگران فراتر رفت و سودآوری شرکت برای اولین بار در سه ماه گذشته از 20 میلیارد دلار فراتر رفت.

مشکل کمبود چیپ امسال پایان نخواهد یافت

مشکل کمبود تراشه جهانی برای مدت طولانی وجود داشته است. با این حال، اپل قدرت چانه زنی بالایی در بازار دارد. بنابراین مشکل کمبود تراشه تاثیری بر فعالیت های سازنده آمریکایی نداشت. با این حال در حال حاضر ابهامات زیادی در بازار وجود دارد و این وضعیت حتی اپل را نیز تحت تاثیر قرار داده است. طبق گزارش ها، برنامه تولید اولیه اپل برای سری آیفون 13 در سال جاری 90 میلیون دستگاه بوده است. اما این شرکت به دلیل کمبود تراشه، این رقم را به 80 میلیون واحد کاهش خواهد داد. با این حال، تامین کنندگان طرف قرارداد اپل محتوای این گزارش را تکذیب کردند و مدعی شدند که حجم سفارشات اپل بدون تغییر باقی مانده است.

مایکروسافت پیش از اپل به با ارزش ترین شرکت جهان تبدیل شده است. اولین بار در اخبار فناوری و موبایل ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.