• خانه
  • اخبار
  • مایکروسافت پیشرفت در نوع کاملا جدید کیوبیت را اعلام کرد

مایکروسافت پیشرفت در نوع کاملا جدید کیوبیت را اعلام کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مایکروسافت پیشرفت در نوع کاملا جدید کیوبیت را اعلام کرد


تصویری از یک نمودار با دو قله آشکار.

بزرگنمایی / مایکروسافت می‌گوید که دو قله واضح را در انتهای سیم می‌بیند، با یک تفکیک انرژی خوب بین این حالت‌ها و سایر حالت‌های انرژی. (اعتبار: مایکروسافت)

تاکنون دو فناوری محاسبات کوانتومی اولیه تجاری شده اند. یک نوع سخت‌افزار، که ترانسمون نامیده می‌شود، شامل مدارهای سیم ابررسانا متصل به تشدیدکننده است. توسط شرکت هایی مانند گوگل، IBM و Rigetti استفاده می شود. شرکت هایی مانند Quantinuum و IonQ به جای آن از یون های فردی که در تله های نور به دام افتاده اند استفاده کرده اند. در حال حاضر، هر دو فناوری در مکان نامناسبی قرار دارند. به وضوح نشان داده شده است که آنها کار می کنند، اما قبل از اینکه بتوانند محاسبات مفیدی را انجام دهند، نیاز به مقیاس بندی و بهبود کیفیت قابل توجهی دارند.

شاید تعجب آور باشد که مایکروسافت متعهد به فناوری جایگزینی به نام کیوبیت های توپولوژیکی است. این فناوری به اندازه کافی از سایر گزینه ها عقب تر است که این شرکت به تازگی اعلام کرده است که فیزیک را برای ساخت کیوبیت توسعه داده است. برای درک بهتر رویکرد مایکروسافت، Ars با مهندس مایکروسافت Chetan Nayak در مورد پیشرفت و برنامه های شرکت صحبت کرد.

اساس کیوبیت

مایکروسافت پشت سر برخی از رقبا شروع می کند زیرا فیزیک اساسی سیستم آن به طور کامل درک نشده است. سیستم این شرکت بر تولید کنترل شده «ذرات مرزنجوش» متکی است، چیزی که تنها در دهه گذشته وجود آن ثابت شده است (و حتی پس از آن کشف آن بحث برانگیز بود).

15 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات