• خانه
  • اخبار
  • مایکروسافت وارد فاز نهایی غیرفعال کردن اشتراک‌گذاری فایل SMB1 در ویندوز 11 می‌شود

مایکروسافت وارد فاز نهایی غیرفعال کردن اشتراک‌گذاری فایل SMB1 در ویندوز 11 می‌شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مایکروسافت وارد فاز نهایی غیرفعال کردن اشتراک‌گذاری فایل SMB1 در ویندوز 11 می‌شود


مایکروسافت SMB1 را در بیلدهای جدیدتر Windows 11 Home غیرفعال کرده است.

بزرگنمایی / مایکروسافت SMB1 را در بیلدهای جدیدتر Windows 11 Home غیرفعال کرده است. (اعتبار: مایکروسافت)

بیشتر مجموعه‌های پیش‌نمایش ویندوز 11 بر افزودن ویژگی‌ها تمرکز دارند، اما گاهی اوقات مایکروسافت از آنها برای حذف موارد استفاده می‌کند. کاربرانی که آخرین نسخه‌های Windows 11 Home Insider را نصب می‌کنند متوجه می‌شوند که پشتیبانی از SMB نسخه 1.0 از پروتکل اشتراک‌گذاری فایل SMB اکنون به‌طور پیش‌فرض غیرفعال شده است، چیزی که می‌تواند اشتراک‌گذاری فایل برای تجهیزات شبکه قدیمی‌تر را مختل کند. یک پست توسط مدیر برنامه مایکروسافت، ند پیل، انگیزه‌های این تغییر و تأثیر آن بر کاربران را توضیح می‌دهد.

مایکروسافت قبلاً SMB1 را به طور پیش‌فرض در نسخه‌های دیگر ویندوز غیرفعال کرده بود. سرویس سرور SMB1 از سال 2017 از تمام نسخه‌های ویندوز حذف شد و سرویس سرویس گیرنده در نسخه‌های Windows 10 Pro از سال 2018 غیرفعال شد. Lyle می‌نویسد که کلاینت در نسخه‌های خانگی ویندوز آخرین است زیرا درد مصرف‌کننده در میان افرادی که هنوز از استفاده بسیار زیاد استفاده می‌کنند. تجهیزات قدیمی، گروهی که کمترین احتمال را دارند که بفهمند چرا لپ تاپ جدید ویندوز 11 آنها نمی تواند به هارد دیسک قدیمی شبکه متصل شود.

SMB1 مدتهاست که با نسخه های جدیدتر و ایمن تر پروتکل جایگزین شده است. SMB2 در سال 2007 معرفی شد و نسخه 3.1.1 در سال 2016 به ویندوز 10 اضافه شد. اما نسخه اصلی هنوز هم گاهی توسط سرورها و سخت افزارهای قدیمی استفاده می شود – و اگر ماشینی به اندازه کافی قدیمی باشد که به SMB1 تکیه کند، احتمالاً به اندازه کافی قدیمی است. که هیچکس علاقه ای به حفظ یا ارتقاء آن ندارد.

1 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات