• خانه
  • اخبار
  • مایکروسافت در عرض 3 ساعت بدافزار جدیدی را که اوکراین را هدف قرار داده است شناسایی و کاهش می دهد.

مایکروسافت در عرض 3 ساعت بدافزار جدیدی را که اوکراین را هدف قرار داده است شناسایی و کاهش می دهد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مایکروسافت در عرض 3 ساعت بدافزار جدیدی را که اوکراین را هدف قرار داده است شناسایی و کاهش می دهد.


فیگورهای سایه در زیر لوگوی مایکروسافت روی دیواری از چوب مصنوعی قرار دارند.

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: Drew Angerer | Getty Images)

مایکروسافت چندین سال است که سخت‌تر برای افزایش ویژگی‌های امنیتی اصلی رایانه‌های ویندوزی تلاش کرده است – ابتکار «رایانه هسته ای امن» که در سال 2019 راه اندازی شد، با هدف محافظت در برابر حملات سطح نرم افزار، و سیستم مورد نیاز ویندوز 11 به پشتیبانی از بسیاری از امنیت پشتیبانی شده اما اختیاری نیاز دارد. ویژگی های ویندوز 10. مایکروسافت این الزامات جدید را تا حدی با اشاره به نرم افزار مخرب NotRetya که به طور گسترده به هکرهای روسی نسبت داده می شود، توجیه کرد.

در مورد چنین حملات سایبری، پست اخیر رئیس و معاون مایکروسافت، برد اسمیت، بیشتر در مورد نحوه واکنش این شرکت به حمله روسیه به اوکراین توضیح می دهد. طبق این نشریه، مایکروسافت توانست بدافزار جدیدی را برای برف پاک کن ها (به نام “FoxBlade”) شناسایی کند و هم استراتژی های کاهش و هم تعاریف به روز شده مایکروسافت دیفندر را “در عرض سه ساعت” پس از کشف در اختیار دولت اوکراین قرار دهد.

گزارش های نیویورک تایمز جزئیات بیشتری را در مورد نحوه همکاری مایکروسافت با سازمان های دولتی ایالات متحده برای توزیع اصلاحات فاکس بلید در سایر کشورهای اروپایی برای محدود کردن یا جلوگیری از گسترش احتمالی آن ارائه می دهد.

5 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات