منو سایت

  • خانه
  • مایکروسافت در حال توسعه پردازنده ثبت شده خود است

مایکروسافت در حال توسعه پردازنده ثبت شده خود است

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

به گفته برخی منابع خبری ، به نظر می رسد که مایکروسافت روند تولید تراشه خود را آغاز کرده است. لیست به روز شده خالی های موجود در شرکت این مشکل را حل می کند. جایی که عنوان معمار اصلی تراشه ها در واحد سرفیس مایکروسافت دیده می شود. این نشریه به اسناد مورد نیاز برای استخدام و قبول مسئولیت های خاص اشاره می کند.

با این حال ، هیچ اطلاعات رسمی در مورد برنامه های مایکروسافت برای توسعه پردازنده خود وجود ندارد. بنابراین این سناریو فقط حدس و گمان است و احتمالاً با برنامه های واقعی غول نرم افزاری مطابقت ندارد. با این حال ، توسعه پردازنده ثبت شده می تواند گامی بزرگ برای مایکروسافت باشد. اپل مثال خوبی در این زمینه است. برندی که با طراحی پردازنده های مخصوص خود برای iPhone و iPad به موفقیت بزرگی دست یافته است.

در بیانیه مایکروسافت آمده است: “آیا شما علاقه زیادی به ایجاد ابزارها و فناوری های جالب دارید؟” با راه اندازی دستگاه های نسل بعدی خود ، تیم Surface تجربه درخشانی را برای کاربران مایکروسافت ایجاد خواهد کرد. ترکیب عملکرد و قابلیت حمل با دستگاه هایی که تجربیات جدیدی ایجاد می کنند و به افراد و سازمان ها کمک می کند تا خلاق و نوآور باشند ، استراتژی اصلی ما است. “

این بیانیه همچنین خاطرنشان می کند که معماری تراشه معمولاً وظیفه تعیین ویژگی ها و قابلیت های نیمه هادی مورد استفاده در خانواده Surface را بر عهده دارد. این بیانیه می تواند به این معنی باشد که مایکروسافت به جای تولید تراشه های خود ، به دنبال استخدام کارمندانی است که بر توسعه پردازنده های سفارشی برای دستگاه های Surface نظارت کنند.

 

مایکروسافت مشکلات عملکرد ویندوز 11 را با پردازنده های AMD برطرف می کند

مایکروسافت قبلاً نسخه بتای دیگری از ویندوز 11 را با شناسه 22000.282 (KB5006746) برای کاربران داخلی خود در کانال بتا منتشر کرده بود. در این نسخه ، توسعه دهندگان بسیاری از مشکلات شناخته شده را حل کرده اند. بزرگترین اشتباه با پردازنده های AMD است. این مشکل در اوایل ماه جاری مشخص شد. به روز رسانی جدید نشان می دهد که توسعه دهندگان مشکل L3 را برطرف کرده اند. این خطا بر عملکرد دستگاه هایی که پردازنده های AMD Ryzen را پس از ارتقاء به ویندوز 11 نصب می کنند ، تأثیر منفی می گذارد.

لازم به ذکر است که پس از انتشار ویندوز 11 ، کارشناسان متوجه اشکالی شده اند که عملکرد برنامه های کاربردی در رایانه های مجهز به تراشه های AMD را 3 تا 5 درصد کاهش می دهد. همچنین احتمال کاهش عملکرد بازی به 15 درصد افزایش می یابد. به نظر می رسد که توسعه دهندگان بلافاصله توانستند این خطا را اصلاح کنند. رفع اشکال برای همه دستگاه های دارای نسخه پایدار ویندوز 11 تا پایان ماه جاری در دسترس خواهد بود. در همین حال ، توسعه دهندگان بسیاری از اشکالات دیگر را اصلاح کرده اند. مشکلات مربوط به خرابی منوی Start در برخی موارد و عدم نمایش طراحی به روز شده نوار وظیفه برطرف شده است. خطایی که باعث ظاهر شدن BSOD در مراحل اولیه راه اندازی سیستم عامل شد نیز برطرف شده است. رفع مشکلی که باعث می شد فرآیندهای ابزارهای مدیریت ویندوز در نتیجه نقض دسترسی خارج از کنترل در حین استفاده از پیکربندی حالت مورد نظر خراب شود. علاوه بر این ، مشکل نوشتن داده ها روی حافظه WMI زمانی برطرف می شود که حافظه داخلی دستگاه فضای کافی نداشته باشد.

مایکروسافت در مورد توسعه پردازنده خود می نویسد ، اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.