• خانه
  • اخبار
  • مایکروسافت تمام فروش محصولات و خدمات جدید در روسیه را متوقف می کند.

مایکروسافت تمام فروش محصولات و خدمات جدید در روسیه را متوقف می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مایکروسافت تمام فروش محصولات و خدمات جدید در روسیه را متوقف می کند.


مایکروسافت تمام فروش محصولات و خدمات جدید در روسیه را متوقف می کند.

بزرگنمایی (اعتبار: Getty Images)

براد اسمیت، رئیس و معاون مایکروسافت، امروز در یک پست وبلاگی اعلام کردند که مایکروسافت «کلیه فروش‌های جدید محصولات و خدمات مایکروسافت در روسیه» را پس از تهاجم «غیر موجه، غیرقانونی و غیرقانونی» به اوکراین متوقف خواهد کرد. این شرکت محصولات خاصی را مشخص نکرده است، اما ممنوعیت کلی شامل نرم افزارهای ویندوز و آفیس، سخت افزار سرفیس و ایکس باکس، خدمات رایانش ابری Azure و خدمات مصرف کننده مانند OneDrive و Xbox Game Pass می شود.

مایکروسافت اولین شرکت بزرگ فناوری نیست که به طور رسمی فروش خود را در روسیه با ادامه تهاجم این کشور به اوکراین متوقف می کند. اپل در اوایل این هفته فروش محصولات خود را در آنجا متوقف کرد و گوگل نیز دیروز تبلیغات خود را در روسیه متوقف کرد. بسیاری از شرکت‌های فناوری، از جمله مایکروسافت، اولویت محتوا را از رسانه‌های دولتی روسیه مانند RT و Sputnik نیز مسدود، غیرفعال کرده یا حذف کرده‌اند. و برخی از شرکت های بازی به درخواست های دولت اوکراین برای توقف فروش بازی های خود در روسیه با ادامه تهاجم توجه کرده اند.

مایکروسافت در اوایل این هفته یک پست وبلاگ جداگانه نوشت و تلاش های خود را برای متوقف کردن بدافزارها و سایر حملات سایبری علیه اهداف اوکراینی و اروپایی توضیح داد. نشریه امروز تمرکز شرکت بر این موضوعات را تایید می کند.

2 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات