• خانه
  • اخبار
  • ماه ها پس از نهایی شدن PCIe 6.0، به نظر می رسد PCI-SIG دوباره با PCIe 7.0 سرعت خود را دو برابر کرده است.

ماه ها پس از نهایی شدن PCIe 6.0، به نظر می رسد PCI-SIG دوباره با PCIe 7.0 سرعت خود را دو برابر کرده است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ماه ها پس از نهایی شدن PCIe 6.0، به نظر می رسد PCI-SIG دوباره با PCIe 7.0 سرعت خود را دو برابر کرده است.


دوبرابر کردن پهنای باند PCIe هر 3 سال به معنای پهنای باند زیاد و زیاد برای لوازم جانبی نسل بعدی است.

بزرگنمایی / دوبرابر کردن پهنای باند PCIe هر 3 سال به معنای پهنای باند زیاد و زیاد برای لوازم جانبی نسل بعدی است. (اعتبار: PCI-SIG)

گروه مسئول توسعه و به روز رسانی استاندارد PCI Express، PCI-SIG، قصد دارد این استاندارد را تقریباً هر سه سال یکبار به روز کند. نسخه 6.0 اوایل سال جاری منتشر شد و گروه اعلام کرد که نسخه 7.0 PCIe در حال حاضر قرار است در سال 2025 نهایی شود. مانند تمام نسخه های جدید PCI Express، هدف آن دو برابر کردن پهنای باند موجود در نسخه قبلی خود است که در مورد PCIe 7.0 به این معنی است که یک نوار PCIe 7.0 می تواند با سرعت 32 گیگابایت در ثانیه ارسال کند.

این دو برابر 16 گیگابایت در ثانیه است که توسط PCIe 6.0 وعده داده شده بود، اما حتی از PCIe 4.0، نسخه استانداردی که امروزه در پردازنده‌های گرافیکی و SSD رده بالا استفاده می‌شود، چشمگیرتر است. پهنای باند PCIe 4.0 پهنای باندی در حدود 4 گیگابایت در ثانیه فراهم می کند و شما به آن نیاز دارید هشت از این باندها سرعتی برابر با باند PCIe 7.0 ارائه می دهد.

تنظیم سرعت PCIe 7.0 در زمینه افزایش می یابد.  SSD ها و GPU های امروزی بیشتر از PCIe 4.0 استفاده می کنند و PCIe 5.0 به تازگی توسط رایانه های جدیدتر مورد استفاده قرار می گیرد.

تنظیم سرعت PCIe 7.0 در زمینه افزایش می یابد. SSD ها و GPU های امروزی بیشتر از PCIe 4.0 استفاده می کنند و PCIe 5.0 به تازگی توسط رایانه های جدیدتر مورد استفاده قرار می گیرد. (اعتبار: PCI-SIG)

افزایش سرعت درها را به روی پردازنده‌های گرافیکی و دستگاه‌های ذخیره‌سازی سریع‌تر باز می‌کند، اما این افزایش بزرگ در پهنای باند، انجام همان مقدار کار را با نوارهای PCIe کمتر نیز ممکن می‌سازد. SSD های امروزی معمولاً از چهار باند پهنای باند PCIe و GPU ها معمولاً از 16 باند استفاده می کنند. شما می توانید از همان تعداد نوار برای پشتیبانی از SSD ها و GPU های بیشتری استفاده کنید، در حالی که پهنای باند بیشتری را در مقایسه با لوازم جانبی امروزی فراهم می کند، چیزی که می تواند به ویژه در سرورها مفید باشد.

2 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات