• خانه
  • اخبار
  • ماسک در نامه ای به توییتر تهدید کرد که قرارداد ادغام را به دلیل داده های هرزنامه فسخ می کند

ماسک در نامه ای به توییتر تهدید کرد که قرارداد ادغام را به دلیل داده های هرزنامه فسخ می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ماسک در نامه ای به توییتر تهدید کرد که قرارداد ادغام را به دلیل داده های هرزنامه فسخ می کند


نمایه توییتر ایلان ماسک در مقایسه با لوگوی توییتر روی صفحه نمایش گوشی نمایش داده می شود

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: Getty Images | NurPhoto)

ایلان ماسک امروز در نامه‌ای تهدید کرد که از قرارداد 44 میلیارد دلاری خود برای خرید توییتر کناره‌گیری می‌کند و ادعا می‌کند که این شرکت با امتناع از ارائه اطلاعات پشت تخمین‌های اسپم خود، توافقنامه ادغام را نقض کرده است. بر اساس نامه ای که به ویجایا گید، مدیر ارشد حقوقی توییتر ارسال شده، ماسک برای دریافت بودجه و آماده شدن برای انتقال مالکیت به داده ها نیاز دارد.

تیم حقوقی ماسک در نامه نوشت: «بر اساس رفتار توییتر تاکنون و به ویژه آخرین مکاتبات این شرکت، آقای ماسک معتقد است که این شرکت فعالانه در برابر حقوق اطلاعاتی خود (و تعهدات مربوطه شرکت تحت توافقنامه ادغام) مقاومت می کند و آن را خنثی می کند.» . دوشنبه در توییتر “این نقض آشکار تعهدات توییتر بر اساس توافقنامه ادغام است و آقای ماسک کلیه حقوق ناشی از آن، از جمله حق خود برای تکمیل نکردن تراکنش و حق فسخ قرارداد ادغام را برای خود محفوظ می دارد.”

همانطور که قبلاً نوشتیم، پیشنهاد ماسک برای خرید توییتر از “بررسی دقیق” خودداری کرد و هیئت مدیره توییتر هنگام تایید معامله بر این تعهد تکیه کرد و توصیه کرد سهامداران رای مثبت دهند. یک بیانیه نیابتی در توییتر به سهامداران گفت که یکی از دلایلی که آنها این معامله را تایید کردند، “احتمال اینکه سایر خریدارهای بالقوه نیاز به بررسی دقیق داشته باشند، ایجاد تاخیر و خطر امضای چنین معامله بالقوه ای است.”

14 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات