• خانه
  • اخبار
  • لایتنینگ فریم ورک تازه کشف شده گزینه های زیادی برای هک لینوکس ارائه می دهد

لایتنینگ فریم ورک تازه کشف شده گزینه های زیادی برای هک لینوکس ارائه می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
لایتنینگ فریم ورک تازه کشف شده گزینه های زیادی برای هک لینوکس ارائه می دهد


یک جمجمه و استخوان های متقاطع متشکل از یک و صفر.

بزرگنمایی (اعتبار: گتی ایماژ)

این روزها یک چارچوب نرم افزاری برای توسعه تقریباً تمام نرم افزارهای پیچیده مهم شده است. برای مثال، چارچوب وب جنگو، تمام کتابخانه‌ها، فایل‌های تصویری و سایر مؤلفه‌های مورد نیاز برای ساخت و استقرار سریع برنامه‌های کاربردی وب را گرد هم می‌آورد و آن را به یک پایه اصلی در شرکت‌هایی مانند Google، Spotify و Pinterest تبدیل می‌کند. فریم‌ورک‌ها پلتفرمی را فراهم می‌کنند که عملکردهای مشترکی مانند ثبت و احراز هویت را که در یک اکوسیستم از برنامه‌ها به اشتراک گذاشته شده است، انجام می‌دهد.

هفته گذشته، محققان شرکت امنیتی Intezer چارچوب لایتنینگ، یک چارچوب بدافزار ماژولار لینوکس را که قبلاً فاقد سند بود، کشف کردند. Lightning Framework یک بدافزار پس از بهره برداری است، به این معنی که پس از اینکه مهاجم قبلاً به یک ماشین هدف دسترسی پیدا کرده است نصب می شود. پس از نصب، می‌تواند همان کارایی و سرعتی را که جنگو برای توسعه وب ارائه می‌کند، در لینوکس فراهم کند.

رایان رابینسون، محقق امنیتی در اینتزر، در پستی نوشت: «به ندرت می توان چنین چارچوب پیچیده ای را دید که برای هدف قرار دادن سیستم های لینوکس ایجاد شده باشد. لایتنینگ یک چارچوب ماژولار است که ما متوجه شدیم که دارای قابلیت های متعدد و قابلیت نصب انواع روت کیت ها و همچنین قابلیت اجرای پلاگین ها است.

خواندن 5 پاراگراف باقی مانده | نظرات