• خانه
  • اخبار
  • قیمت بالای سوخت فسیلی برای سیاره خوب است – در اینجا نحوه حفظ آن در این راه آمده است

قیمت بالای سوخت فسیلی برای سیاره خوب است – در اینجا نحوه حفظ آن در این راه آمده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
قیمت بالای سوخت فسیلی برای سیاره خوب است - در اینجا نحوه حفظ آن در این راه آمده است


قیمت بالای سوخت فسیلی برای سیاره خوب است - در اینجا نحوه حفظ آن در این راه آمده است

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: MCCAIG / Getty)

در بریتانیا، اکنون بیش از 100 پوند برای سوخت‌گیری یک خودروی خانوادگی معمولی با بنزین هزینه می‌شود و قیمت نفت می‌تواند حتی بیشتر هم شود. اما آیا چنین قیمت های بالای سوخت فسیلی چیز بدی است؟ در حالی که تمرکز بر اقداماتی برای مقابله با بحران هزینه جهانی زندگی است، توجه کمتری به یک حقیقت بسیار ناراحت کننده وجود دارد – اینکه مقابله با بحران آب و هوا مستلزم آن است که قیمت سوخت های فسیلی برای مصرف کنندگان برای همیشه بالا بماند.

گفتن چنین چیزی ممکن است کر به نظر برسد. میلیون ها خانوار در کشورهای ثروتمند با انتخاب بین گرم کردن و غذا مواجه هستند. در کشورهای فقیرتر، وضعیت به طرز غیرقابل اندازه گیری بدتر است. افزایش قیمت گاز قیمت کود را به شدت افزایش داده است، در حالی که جنگ در اوکراین صادرات گندم این کشور را با مشکل مواجه کرده است.

آنها با هم قیمت های جهانی غذا را افزایش می دهند و باعث افزایش شدید تورم و تشدید وضعیت وخیم امنیت غذایی در مناطقی مانند یمن، شاخ آفریقا و ماداگاسکار می شوند. ما در حال حاضر شاهد شورش‌های گسترده‌ای هستیم، درست مانند شورش‌هایی که بین سال‌های 2008 و 2011، زمانی که شهروندان در سراسر جهان علیه شکست کشورهایشان در تأمین اساسی‌ترین حق خود – حق غذا، اعتراض کردند.

۱۱ پاراگراف باقیمانده را بخوانید نظرات