• خانه
  • اخبار
  • قوانین ساده Study ID در مورد چگونگی تغییر شکل قایق های شناور با مورچه های آتشین در طول زمان

قوانین ساده Study ID در مورد چگونگی تغییر شکل قایق های شناور با مورچه های آتشین در طول زمان

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
قوانین ساده Study ID در مورد چگونگی تغییر شکل قایق های شناور با مورچه های آتشین در طول زمان


مورچه های آتشین یک برآمدگی از قایق مورچه ایجاد می کنند.

بزرگنمایی / مورچه های آتشین یک برآمدگی از قایق مورچه ایجاد می کنند. (اعتبار: گروه تحقیقاتی Vernerey / CU Boulder)

مورچه های آتشین نمونه ای یادگیری از رفتار جمعی هستند که می توانند به صورت فردی رفتار کنند و همچنین برای تشکیل قایق های شناور در پاسخ به سیل متحد شوند. بر اساس مقاله جدیدی که در مجله PLOS Computational Biology منتشر شده است، اکنون یک جفت مهندس مکانیک در دانشگاه کلرادو، بولدر، قوانین ساده ای را شناسایی کرده اند که به نظر می رسد بر نحوه کوچک شدن و انبساط قایق های شناور مورچه های آتشین در طول زمان نظارت می کند. امید این است که با به دست آوردن درک بهتری از قوانین ساده ای که زیربنای رفتار مورچه های آتشین است، آنها بتوانند الگوریتم های بهتری برای کنترل نحوه تعامل گروهی از روبات ها ایجاد کنند.

مسئله قدرت مغز یا برنامه ریزی دقیق نیست. رابرت واگنر یکی از نویسندگان این مقاله می گوید: «این رفتار اساساً می تواند خود به خود اتفاق بیفتد. لازم نیست مورچه ها تصمیم گیری مرکزی داشته باشند.» فرانک ورنر یکی از نویسندگان این مقاله گفت: «مورچه های تنها آنقدرها که تصور می شود باهوش نیستند، اما در مجموع در حال تبدیل شدن به جوامع بسیار باهوش و انعطاف پذیر هستند.

همانطور که قبلاً گزارش شد، چندین مورچه که از هم فاصله دارند مانند مورچه های جداگانه رفتار می کنند. اما به اندازه کافی از آن ها به هم نزدیک می شوند و به طور کلی به هم می چسبند و خواص جامد و مایع را نشان می دهند. آنها می توانند قایق یا برج تشکیل دهند و حتی می توانید آنها را از کتری به عنوان مایع بریزید. مورچه های آتشین نیز با تنظیم ترافیک خود مشخص می شوند.

12 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات