• خانه
  • اخبار
  • قضات تصمیم می گیرند که لینکدین نمی تواند از قانون ضد هک برای جلوگیری از خراش دادن وب استفاده کند

قضات تصمیم می گیرند که لینکدین نمی تواند از قانون ضد هک برای جلوگیری از خراش دادن وب استفاده کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
قضات تصمیم می گیرند که لینکدین نمی تواند از قانون ضد هک برای جلوگیری از خراش دادن وب استفاده کند


نماد برنامه LinkedIn که بر روی صفحه نمایش iPhone SE ظاهر می شود.

بزرگنمایی (اعتبار: Getty Images)

در یک پرونده مربوط به لینکدین، یک دادگاه تجدید نظر فدرال روز دوشنبه تایید کرد که خراش دادن شبکه بعید است که قانون تقلب و سوء استفاده رایانه ای (CFAA) را نقض کند.

تصمیم دادگاه استیناف ناحیه نهم ایالات متحده، بین داده‌هایی که با رمز عبور محافظت می‌شوند و داده‌هایی که برای عموم در دسترس هستند، تمایز قائل شد. این به این معنی است که hiQ Labs – یک شرکت تجزیه و تحلیل داده که از فناوری خودکار برای استخراج اطلاعات از پروفایل های عمومی در لینکدین استفاده می کند – می تواند به دسترسی به داده ها در لینکدین ادامه دهد، هیئت سه نفره دادگاه استیناف حکم داد:

[I]به نظر می‌رسد که ممنوعیت CAFA برای دسترسی به رایانه «بدون مجوز» زمانی نقض می‌شود که فردی برای دسترسی به رایانه، قوانین عمومی رایانه در مورد مجوزهای دسترسی، مانند الزامات نام کاربری و رمز عبور را دور بزند. این احتمال وجود دارد که در جایی که شبکه کامپیوتری معمولاً اجازه دسترسی عمومی به داده های خود را می دهد، دسترسی کاربر به این داده های در دسترس عموم به منزله دسترسی بدون مجوز تحت CFAA نخواهد بود. داده‌هایی که hiQ به دنبال دسترسی به آن است متعلق به LinkedIn نیست و توسط چنین سیستم مجوزی از LinkedIn به عنوان خصوصی متمایز نشده است. بنابراین HiQ سوالات جدی در مورد اینکه آیا LinkedIn می تواند برای جلوگیری از توجیه احتمالی دخالت ادعایی hiQ به CAFA تکیه کند، مطرح کرده است.

هشدار قضات نسبت به “انحصار اطلاعات”

قضات گفتند که “از تفسیر محدود ماده CAFA در مورد “بدون مجوز” حمایت می کنند تا قانون هک جنایی تبدیل به “اجباری در مقیاس بزرگ برای پلیس اینترنت” نشود.” آنها همچنین دریافتند که منافع عمومی به نفع لینکدین است. داده ها. .

16 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات