• خانه
  • اخبار
  • قرار گرفتن تورنادو کش در لیست سیاه آمریکا باعث خشم صنعت ارزهای دیجیتال شد

قرار گرفتن تورنادو کش در لیست سیاه آمریکا باعث خشم صنعت ارزهای دیجیتال شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
قرار گرفتن تورنادو کش در لیست سیاه آمریکا باعث خشم صنعت ارزهای دیجیتال شد


یک تصویر انتزاعی از یک زنجیره بلوکی، یک ها و صفرها را نشان می دهد که روی پیوندهای زنجیره ای به هم پیوسته قرار گرفته اند.

بزرگنمایی (اعتبار: Getty Images | Yuichiro Chino)

وزارت خزانه داری آمریکا روز دوشنبه، میکسر ارز مجازی Tornado Cash را در لیست سیاه قرار داد و گفت که این سیستم “از زمان آغاز به کار در سال 2019 برای شستن بیش از 7 میلیارد دلار ارز مجازی استفاده شده است.” این پلتفرم به فهرست اتباع ویژه و افراد مسدود شده (SDN) اضافه شد و تمام تراکنش‌های نقدی تورنادو توسط افراد در ایالات متحده را ممنوع می‌کند، مگر اینکه مجوز عمومی یا ویژه صادر شده توسط OFAC مجاز باشد. [Office of Foreign Assets Control]در اطلاعیه وزارت دارایی آمده است.

“در نتیجه اقدام امروز، کلیه اموال و منافع موجود در نهاد فوق، تورنادو کش، که در ایالات متحده است یا در اختیار یا کنترل افراد آمریکایی است، مسدود شده و باید به OFAC گزارش شود.” در پیام آمده است. طبق گزارش ها، تورنادو کش بیش از 412 میلیون دلار دارایی دارد. قیمت توکن کریپتو TORN Tornado پس از اعلام لیست سیاه سقوط کرد.

اقدام وزارت خزانه داری در صنعت کریپتو مورد انتقاد قرار گرفته است، زیرا بر هر شهروند آمریکایی که از Tornado Cash استفاده می کند، تأثیر می گذارد، نه فقط کسانی که در پولشویی یا سایر جرایم دخیل هستند. جری بریتو، مدیر عامل Coin Center و مدیر تحقیقات پیتر ون والکنبرگ، لیست SDN معمولاً برای “شناسایی افراد درگیر در تروریسم، کشورهای دشمن یا سایر فعالیت های تحریم شده توسط دولت و اطمینان از اینکه این افراد نمی توانند از سیستم مالی ایالات متحده استفاده کنند استفاده می شود.” دیروز نوشت Coin Center یک گروه تحقیقاتی و حمایت از ارزهای دیجیتال است.

خواندن 18 پاراگراف باقی مانده | نظرات