• خانه
  • اخبار
  • قدیمی ترین شلوار جهان یک شگفتی مهندسی 3000 ساله است

قدیمی ترین شلوار جهان یک شگفتی مهندسی 3000 ساله است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
قدیمی ترین شلوار جهان یک شگفتی مهندسی 3000 ساله است


قدیمی ترین شلوار جهان یک شگفتی مهندسی 3000 ساله است

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: Wagner et al. 2022)

با کمک یک بافنده متخصص، باستان شناسان رازهای طراحی قدیمی ترین شلوار جهان را کشف کردند. این شلوار پشمی 3000 ساله متعلق به مردی است که بین 1000 تا 1200 سال قبل از میلاد در غرب چین دفن شده است. برای ساختن آنها، بافندگان باستانی چهار تکنیک مختلف را ترکیب کردند تا لباسی را بسازند که به طور خاص برای جنگ اسب طراحی شده بود، با انعطاف پذیری در برخی مکان ها و قدرت در برخی دیگر.

جنبه نرمتر علم مواد

اکثر ما این روزها زیاد به شلوار فکر نمی کنیم، جز اینکه شکایت می کنیم که مجبوریم صبح آن را بپوشیم. اما شلوار در واقع یک پیشرفت فنی بود. چوپانان اسب و جنگجویان نیاز داشتند که پوشش پاهایشان به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا به صاحبش اجازه دهد بدون پاره شدن پارچه یا احساس سفت شدن، پای خود را روی اسب بچرخاند. در همان زمان، آنها نیاز به تقویت اضافی در نواحی کلیدی مانند زانو داشتند. این تا حدودی به یک مشکل علم مواد تبدیل شده است. کجا چیزی الاستیک و کجا چیزی قوی می خواهید؟ و چگونه پارچه ای بسازیم که هر دو را به دست آورد؟

برای قدیمی‌ترین تولیدکنندگان شلوار جهان که در حدود 3000 سال پیش در چین ساخته شده‌اند، پاسخ بدیهی است که استفاده از تکنیک‌های مختلف بافت برای تولید پارچه‌هایی با ویژگی‌های خاص در مناطق خاص، علی‌رغم بافتن کل لباس از همان نخ پشمی.

۱۱ پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات